مجسمه ۸ متری فرعون مصر

استان شناسان مصری و آلمانی از شناسایی و بیرون کشیدن یک مجسمه ۸ متری از زیر خیابان های منطقه المطریه در قاهره پایتخت مصر خبر داده اند.

کشف مجسمه فرعون مصر در عمق خیابان قاهره

به گزارش گلستان24، ظاهرا این مجسمه مربوط به فرعون رامسس دوم یکی از بزرگترین فرمانروایان مصر باستان است.

مجسمه یاد شده با استفاده از یک سنگ سخت به نام کوارتزیت ساخته شده است. باستان شناسان بخش هایی از یک مجسمه دیگر را هم در این منطقه پیدا کرده اند که ظاهرا متعلق به فرعون ستی دوم نوه پسری رامسس دوم است. در این منطقه یک ستون هرمی شکل سنگی هم کشف شده است.

وزارت آثار باستانی مصر می گوید تا به حال نیم تنه این مجسمه و بخش پایینی سر آن را یافته است و اگر تلاش ها برای یافتن بقیه بدنه این مجسمه به نتیجه برسد، امکان نصب آن در موزه بزرگ مصر برای بازدید عموم از سال آینده میلادی فراهم می شود.

این اولین بار نیست که در این بخش از قاهره یک مجسمه باستانی یافت می شود. باستان شناسان در سال ۲۰۰۶ هم موفق به شناسایی یک مجسمه چهار تنی از از رامسس دوم شدند.

مجسمه مصر باستان

رامسس دوم از فرعون های بزرگ مصر است که به مدت شش دهه از سال ۱۲۷۹ قبل از میلاد تا ۱۲۱۳ قبل از میلاد در این کشور حکمرانی کرد و معابد بزرگی را نیز در اختیار داشت. پایتخت وی شهر باستانی هلیوپولیس بود که با رونق گرفتن شهرهای قاهره و اسکندریه به حاشیه رانده شد.

منبع : مهر

ارسال نظر

آخرین اخبار