وبلاگ «سلوک» نوشت:

امروزه ناگزیر به استفاده از اینترنت و فضای مجازی هستیم....

فضای مجازی تهدید یا فرصت؟

به نام خدا”

داشتم فکر می کردم قبل اینکه برنامه هایی مثل تلگرام، اینستاگرام و … بیاد، اوقات فراغتم رو چجوری می گذروندم. اون وقت ها ببشتر کتاب می خوندم، جدول حل می کردم و …

امروزه ناگزیر به استفاده از اینترنت و فضای مجازی هستیم. و استفاده شبانه روز ما به نوعی اعتیاد اینترنتی تبدیل شده است.

می شنویم که خانم یا آقایی براثر استفاده نادرست تلگرام از هم جدا شدند، یا اینکه مردی بخاطر تلگرام همسرش رو به قتل رسوند و یا اینکه دختری مورد سوء استفاده قرار گرفت و اتفاقاتی ناجور از این قبیل…

براستی علت چیست؟؟ فضای مجازی فرصت است یا تهدید؟؟

اگر هرکسی طرز استفاده درست از این فضای مجازی رو بدونه اون موقع دیگه خانمی برای جلب توجه بیشتر، عکس های بدحجاب خودش رو تو پروفایل یا صفحه اینستاگرامش نمی گذاره…. اون وقت دیگه بعضی مردهای بی غیرت به خودشون اجازه نمی دهند که به حریم خصوصی زنان وارد شوند و ….

حضرت آقا در تاریخ 91/7/20 در جمع روحانیون فرمودند:

علاوه بر این، ابزارهای تسهیل‌کننده، مثل رایانه‌ها و ارتباطات اینترنتی و فضای مجازی و سایبری هم که الان در اختیار شماست. اگر بتوانید اینها را یاد بگیرید، میتوانید یک کلمه حرف درستِ خودتان را به هزاران مستمعی که شما آنها را نمیشناسید، برسانید؛ این فرصت فوق‌العاده‌ای است؛ نبادا این فرصت ضایع شود. اگر ضایع شد، خدای متعال از من و شما روز قیامت سؤال خواهد کرد: از فرصت این همه جوان، این همه استبصار، این همه میل و شوق به دانستن، شما برای ترویج معارف اسلامی چه استفاده‌ای کردید؟ نظام اسلامی یک چنین خدمتی به ما معممین و روحانیون کرده. مگر میتوانیم خودمان را کنار بگیریم؟

پی نوشت: بیایید کمی فکر کنیم. بجای اینکه وقت باارزش خودمون رو تو این فضا به بطالت بگذرانیم، از این فضا بهترین استفاده رو ببریم… برای شناساندان و تبلیغ دین مون، انقلاب و شهدامون… برای روشنگری، شبهاتی که در جامعه هست و هزاران کار مفید دیگه.

یاعلی. التماس دعا

انتهای پیام/

منبع: وبلاگی

ارسال نظر

آخرین اخبار