سایت "هنر ما" نوشت:

وقتی پدرش می خواست روی سن برود سریع دنبالش آمد و دست در دست پدر رفت تا الگو و اتمام حجتی برای بعضی ها شود که بالاجبار باید سانسور شوند.

مائده سادات! دست مریزاد آبرو داری کردی!

بالاخره سیمرغ جشنواره سی و پنجم هم از برج میلاد پرید، اختتامیه جشنواره که پخش می شد در ذهنم مروری کردم بر اتفاقات امسال آن چه زیبا و چه زشت!

همدلی هایش و در مقابل توهین ها و سیاسی بازی هایش! بدعت هایش و انتقاداتی که به آن وارد بود.

سیاسیون آمدند و شوی تبلیغاتی انتخابات ۹۶ را اجرا کردند و باز مثل همیشه سنگر اولی که می خواهند فتح کنند قلب هنرمندان است.

دیگری کم مانده بود دست وزیر را ببوسد گویا یادش رفته که پیامبران در تمام ادیان آمدند تا ذلت را از انسان دور کنند و کرامت کرامت نفسی دوباره به او بدهند.

طرفی هرچه سنمان بالاتر می رود سطح فهم و آگاهیمان دستخوش تغییر می شود. بعضی مان رشد فرهنگ و فکر را چاشنی تعقل می کنیم و عده دیگرمان پسرفت عجیبی میکنیم.

وقتی دیدم بازیگر برگزیده تمام قد خم شد در برابر داور نتوانستم آن را به جز تملق و چاپلوسی ببینم.

اما پوشش ها چیزی بود که نمی توان از آن به راحتی چشم پوشی کرد  و تمام آن هم نشان دهنده فقر فرهنگی مدعیان فرهنگ! نمیدانم اگر می خواهند چیزی را هم از غرب بگیرند چرا کاملش را نمی گیرند و تنها تابوشکنی هایش را می گیرند.

تا حالا دیده نشده بازیگر غربی شلوارک بپوشد و برود روی سن! ولی اینجا سلبریتی اش و چهره هر شبی سیمایش می خوابد روی زمین و سلفی میگیرد آن وقت می خواهیم پلاسکو که می سوزد مردم آموخته هایشان را در بوته آزمایش نگذارند.

1

 

2

 

مجری هم گهگاه نام همسر یک چهره را می برد و میگوید فیلمی که ساختی به خاطر او بوده است.

لانگ شات ها در برج میلاد مانده بودند کدام طرف را بگیرند، نمی شد تصاویرشان را به مردم نشان داد هرچند بعضی مواقع  از دستشان در می رفت و گوشه ای از سالن را نشان می دادند اما سریع مجبور به تغییر زاویه می شدند.

اما لابلای همه ی زشتی های امسال باید به پدیده ی این دوره دست مریزاد گفت.

 

photo_2017-02-10_20-28-13

 

369461_717

 

وقتی پدرش می خواست روی سن برود سریع دنبالش آمد و دست در دست پدر رفت تا الگو و اتمام حجتی برای بعضی ها شود که بالاجبار باید سانسور شوند.

شاید  اگر کمی بزرگتر بود خرده گیران و بهانه جویان که با شلوارهای پاچه گشاد و رنگ های اسمارتیزی ایستاده و خوابیده فرش قرمز جشنواره را طی کردند شروع می کردند و کاری با او می کردند که یا از بازیگری کناره گیری کند و یا همرنگ آنها شود.

اما این بار کودکی که به سن بلوغ هم نرسیده بود آمد تا بر دهان آنها مهری بزند و تنها باعث شرمندگی آنها شود.

مائده سادات برای بار دوم می خواست روی سن برود اما این بار در بغل پدر! و این پیام مهم تری داشت و نمود بیشتر

درست است که رسانه های جریان روشنفکری  سعی در سانسورش داشتند اما به قدری زیبایی چادرش چشمگیر بود که نمی شود آن را نادیده گرفت.

سلبریتیی های ما بیایند و زانو بزنند و از این طفل نابالغ درس بگیرند!!!

 

آری باید گفت: مائده سادات! دست مریزاد آبرو داری کردی!

 

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

آخرین اخبار