وبلاگ " دمنوش اندیشه "

دوست دارند تا عاشق شان ، وقتی عشق اش را بیان می کند ، روحیات ، استعدادها ، حیاو عفت ، نجابت و عقلانیت آنها را بستاید و سپس سخن از زیبایی آنها به میان آورد نه آنکه قدم اول ، به زیبایی اندام آنها اشاره کند و هیچ سخنی از پاکی و نجابت و عاطفه ی آنها نزند.

خودنمایی یا بدن نمایی ؟! ، مسئله این است !

سخنی از قدیسه کاترین سینایی ( متعلق به فرقه ی دومینیکنها) :

دخترم! برای خودت دو خانه بنا کن :

نخست خانه ای واقعی  تا زیاده و  بی جهت ، این سو و آن سو نگردی  و سخن نگویی مگر اینکه این گَشت و گفت لازم  (و سودمند) باشد  یا از سر مهرورزی به هم نوع ات انجام گیرد 

آنگاه برای خود خانه ای معنوی بساز  که همواره بتوانی با خود داشته باشی .  و آن خانه ی خودشناسی حقیقی است . تو در این خانه از مهربانی خدا با خودت با خبر خواهی شد .... و بدین شیوه به کمال خواهی رسید.(1)


هر انسانی دوست دارد تا مورد توجه قرار گیرد چرا که انسان ها ذاتاً اجتماعی اند و دوست دارند تا دوست داشته شوند و استعدادها و هنرمندی ها ، تلاش ها و ممارست هایشان نمایان شود. دوست دارند تا دیده شوند ، مورد حمایت قرار بگیرند ، عاطفه بدهند و عاطفه بگیرند . دوست دارند تا حرف بزنند ، بخندند ، گریه کنند ، تفریح کنند و شاد باشند و گاهی هم غم را تجربه کنند.

دختران و زنان هم چنین اند. احساس لطیف و سرشار از عاطفه ی آنان و حس معشوق گرایی شان ، عشوه گری شان ، زیبایی نمایی شان ، همگی در فطرت آنهاست چرا که با همین مقوله های به ظاهر ساده است ، که زندگی تشکیل می دهند و مردان را عاشق خود می کنند.
زنان و دختران سرزمین ما ، اما دوست دارند تا عشقی که به سمت آنها می آید ، واقعی ، بدون سوء استفاده ، انسانی ، و پر از عاطفه های عمیق باشد . آنها دوست ندارند تا کالای جنسی و ویترین چشمان ناپاک قرار بگیرند چرا که نه مادرانشان و نه مادر مادرانشان چنین نبوده و نیستند. 
آنها دوست دارند در برابر عشق پسران و مردان  واقع  شوند اما دنبال هر عشق و هر عاشقی نیستند. نحوه ی عاشق شدن دیگران ، برای آنها خیلی مهم است . آنها :

  • دوست دارند تا معشوق ِ یک نفر قرار بگیرند نه چند نفر ؛ چرا که دنبال تشکیل خانواده و زندگی سالم هستند .( وحدت معشوق) 
  • دوست دارند تا عاشق شان ، تنها به او فکر کند و به معشوق دیگری فکر نکند . ( وحدت عاشق) 
  • دوست دارند تا عشق شان ، تنها به خاطر بدن و اندام آنها نباشد چرا که بدن و اندام ، چیزی نیست که تلاش خاصی برای آن کرده باشند بلکه مقوله ای ارثی است . اگر هم تلاش کرده باشند ، اما باز هم چندان فرق نمی کند ، چرا که دیگران هم می توانند چنین تلاشی بکنند. 
  • دوست دارند تا عاشق شان ، وقتی عشق اش را بیان می کند ، روحیات ، استعدادها ، حیاو  عفت ، نجابت و عقلانیت آنها را بستاید و سپس سخن از زیبایی آنها به میان آورد نه آنکه قدم اول ، به زیبایی اندام آنها اشاره کند و هیچ سخنی از پاکی و نجابت و عاطفه ی آنها نزند. 
  • دوست دارند تا ابزار شهوت مردان قرار نگیرند ، ویترین رایگان چشمان آقایان نشوند و خود را مفت و مجانی ، در اختیار کسانی که دنبال سوء استفاده هستند ، قرار ندهند. 
  • و در نهایت ، دوست دارند تا قبل از ازدواج ، خودنمایی داشته باشند اما بدون غرور ، بدون نخوت ، بدون تکبر ، و بدون بدن نمایی و اندام نمایی. 

حجاب + جشن تکلیف دختران + دختر +حجاب دختر + حجاب دختران

زنان و دختران سرزمین مان ، دوست دارند تا تنها شوهر شرعی وفادار چشم پاک شان ، از بدن و ظاهرشان لذت ببرد و آنها هم از او لذت ببرند نه آنکه هر روز ، هر ساعت و هر دقیقه ، به فکر تشویش خاطر یک جوان شوند ، وی را به گناه نزدیک کنند و او را از درون و باطن دختران سیر سازند و تنها هدف او را در بهره کشی جنسی خلاصه کنند. 

آنها دوست ندارند تا پسران سرزمین مان ، تنها به علت تنوع طلبی در دیدن ظاهر خانم ها ، دچار ازدواج های احساسی و عشق های زودگذر شوند ، چرا که عشقی که با یک نگاه شروع می شود ، با نگاهی دیگر هم تغییر می یابد و به معشوقی دیگر ، معطوف خواهد شد و این جاست که معشوق اولی ضرر می کند. 

آنها دوست ندارند تا زمینه ای  باشند برای گناه جوانان ، افسردگی آنان و ازدواج های ناموفق شان . 

آنها دوست دارند تا نجیب باشند ، سنگین باشند ، به هر اس ام اس و تلفنی که به آنها می شود ، خود را ارزان نفروشند ... . 

آری ، حجاب  تنها به خاطر این است که فضای جامعه بهشتی باشد ، انسان ها بر اساس درونیات ، استعدادها ، خلقیات ، مرام  و معرفت و پاکی و صداقت ، یکدیگر را دوست داشته باشند نه فقط به خاطر اندام و ظاهر هم ، که همه کم و بیش آن را دارند. 


 

   سوره مبارکه نور آیه ۳۱:

  و به زنان با ایمان بگو: دیدگان خود را [از هر نامحرمى] فرو بندند و پاکدامنى ورزند و زیورهاى خود را آشکار نگردانند مگر آنچه که طبعاً از آن پیداست و باید روسرى خود را بر سینه خویش [فرو] اندازند و زیورهایشان را جز براى شوهرانشان یا پدرانشان یا پدران شوهرانشان....(محارم)آشکار نسازند

----------------------

حجاب موجب استواری و  آرامش روانی خانواده و اجتماع و ارزش و احترامِ  زنان است. زنان آنقدر ارزش های والا در اختیار دارند که مورد توجّه و اقبال اجتماع قرار گیرند. زنان با دارا بودن احساسات عمیق و هنرها و استعدادهایی که فقط مخصوص آنهاست در کنار ایمان و حجاب اسلامی می توانند در جامعه حضوری مفید و اثر گذار داشته باشند. شرافت زن ایجاب می کند هنگامی که  از خانه بیرون می رود ، متین و سنگین و با وقار باشد. (2)                                                                                                                                                     

ارسال نظر

آخرین اخبار