ایستادگی در مقابل زیاده خواهان پیام اصلی شهدا؛

برخی روزنامه‌ها با اختصاص دادن صفحه اول روزنامه خود به‌عکس های تشییع شهدا و تیترهای جهت‌دار به‌منظور تأکید بر این مسئله در صدر رسانه‌هایی قرار گرفتند که قصد داشتند جهت موج خروشان ملت را تغییر دهند.

آیا تیتر این روزنامه ها بودار نیست؟

به گزارش گلستان 24، روز گذشته علاوه بر مردم برخی از مسئولین لشکری و کشوری بر عزتمندی و استقلال‌طلبی شهدا و همچنین بر پایداری در برابر دشمن حتی تا پای از دست دادن جان تأکید کردند.

اکثر مردم و برخی از چهره‌ها مقاومت و عزتمندی شهدای غواص در هنگام شهادت را الگویی برای مسئولین و مخصوصاً گروه مذاکره‌کننده هسته‌ای که این روزها مشغول مذاکره با استکبار جهانی به‌منظور تحقق خواسته‌های هسته‌ای ملت هستند، می‌دانند.این امر در نوشته‌های شعارنوشته‌ای ملت و همچنین از پرچم‌ها و نظراتی که توسط آن‌ها اعلام می‌شد کاملاً مشخص بود و به همین علت بسیار دشوار است که کسی متوجه پیام ملت در این تجمع عظیم نباشد.همان‌طور که ادعای عدم پیام‌آور بودن شهدا بسیار سخت و دور از منطق است.

برخی روزنامه‌ها با اختصاص دادن صفحه اول روزنامه خود به‌عکس های تشییع شهدا و تیترهای جهت‌دار به‌منظور تأکید بر این مسئله در صدر رسانه‌هایی قرار گرفتند که قصد داشتند جهت موج خروشان ملت را تغییر دهند.

 

 

شکی نیست که حفظ عزت و کرامت و ایستادگی در برابر دشمنان زورگو مسئله‌ای ملی و حیاتی است ونمی توان آن را در صف مسائل سیاسی و اجتماعی و جناحی قرارداد که تأکید ملت هم همین مسئله بود اما پرسش قابل کامل در این موضوع این است که چرا این روزنامه‌ها قصد دارند چنین مسئله مهمی را سیاسی و یا جناحی قلمداد کنند؟

تأکید ملت بر این موضوع و همچنین پیام تشکر رهبری به علت حضور پرشکوه مردم در این تشییع حاکی از آن است که خواسته مردم از مسئولین در بزنگاه مذاکرات هسته‌ای، نه‌تنها یک شعار و یا درخواست سیاسی و جناحی نیست بلکه یک خواست ملی و غیر جناحی است که به‌عنوان یک خواسته غیرقابل تغییر همواره در برهه‌های مختلف و از بعد از انقلاب در تجمع‌های مختلف مطرح‌شده است.

 

خواسته هایی که تفاوتی با خواسته های شهدا ندارد

خواسته‌های مردم برگرفته‌شده از پیام‌هایی است که شهدای دفاع مقدس و انقلاب با اهدا جان خود بر آن تأکید ورزیدند که به نظر می‌رسد رسانه‌هایی که آن را سیاسی می‌دانند، خود با جهت‌دهی‌های سیاسی به این خواسته‌ها به دنبال اهداف سیاسی و جناحی خود هستند تا از این طریق علاوه بر خودشیرینی برای دولت، همه اقدامات و حرکات دولت را تطهیر کنند.

 

 

سی سال قبل کشور درگیر جنگ سخت با عراقی بود که به نمایندگی از استکبار جهانی ازجمله انگلستان و آمریکا با ایران در جنگ بود و اکنون هم کشور درگیر جنگ نرمی است که آمریکا سرکردگی آن را دارد.پس راه همان راه است اما با ظاهری متفاوت.تشبیه مذاکره‌کنندگان با رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در خط مقدم تشبیه اشتباهی نخواهد بود اگر مذاکره‌کنندگان به خواسته به‌حق مردم چه در روز گذشته و چه در روزهای گذشته توجه کنند.

این شهدا این‌گونه شکوهمند استقبال نمی‌شدند اگر خدایی نخواسته می‌خواستند در زمان دفاع مقدس حتی با دست‌بسته تسلیم دشمن شوند.آن‌ها تنها به فکر عزت طلبی و مقاومت آن‌هم در هر شرایطی بودند که این خواسته امام و مردم و حتی خود رزمندگان بود.اکنون هم همین مردم می‌توانند قدردان مذاکره‌کنندگان هسته‌ای باشند اگر مطمئن باشند که گروه مذاکره‌کننده هسته‌ای حتی یک‌لحظه در برابر زیاده‌خواهی‌های دشمن سر تسلیم فرود نیاورد./فرهنگ نیوز

ارسال نظر

آخرین اخبار