جدیدترین اخبار انتخاباتی از شهرستانهای ترکمن و گمیشان

آخرین شنیده های انتخاباتی منطقه بندرترکمن و گمیشان

به گزارش گلستان 24، جدیدترین اخبار انتخاباتی از شهرستانهای ترکمن و گمیشان را در ادامه میخوانیم:
آخرین شنیده های انتخاباتی منطقه بندرترکمن و گمیشان

1-    عبدالحکیم فیروزی کاندیدای چند دوره ی نماینده مجلس طی یادداشتی رسما از حضور در انتخابات مجلس دهم اعلام کناره گیری کرد.در متن یادداشت وی چنین آمده است:اینجانب با عنایت به تعدد کاندیداها در منطقه و آگاهی از نتیجه کار برای ایجاد همدلی و اتحاد در بین کاندیداها علی رغم جایگاه و پایگاه مناسب در بین مردم مصلحت دیدم ایندوره در سنگر آموزش و پرورش استمرار خدمت بدهم.


2-    خبرانصراف فیروزی موجبات خوشحالی مردم و بویژه خوشحالی زایدالوصف و بسیار معنادار چند داوطلب را فراهم آورد!


3-    در شرایطی که یکی دو تن از داوطبین با قرارگرفتن درفضای کاذب و با قیافه های کاملا حق به جانب وانمود می کردند انصراف فیروزی ورق را به نفعشان برگردانده و به فوریت هرچه تمام تر مشغول بررسی ابعاد مختلف قضیه بودند خبرحضورحسین جعفری چوگان به مانند آب پاکی بود که روی دستشان ریخته شد!!جعفری چوگان کارشناس اداره مالیاتی بندرترکمن واز نزدیکان فیروزی در انتخابات های گذشته می باشد.نظریه پردازان به میان آمدن نام این چهره را چندان بی ربط به کناره گری کاندیدای سابق ندانسته و می پرسند اگر جعفری چوگان فرد جایگزین باشد کناره گیری فیروزی چه نفع مهمی را می تواند به جریان انتخابات برساند؟!!کاربران سایت های مجازی بی صبرانه منتظرند ببینند آیا فیروزی دراینباره مطلب منتشرمی کند یا خیر.


4-    بندرنشینان می گویند نام حسین جعفری چوگان کمی پس ازخبر انصراف فیروزی به میان آمده و این نمی تواند اتفاقی باشد مترادف با این جریان افراد مطلع از احتمال ورود قریب الوقوع مجید فیروزی برادر کوچکتر فیروزی به صحنه انتخابات خبر می دهند لیکن وی تاکنون راجع به ورودش اظهار نظر نکرده است.


5-    براساس شنیده ها فرصت طلب ترین چهره ی سیاسی منطقه به همراه عضو سابق شورای شهربندرترکمن درفضای انتخابات قرارگرفته و به نفع یک داوطلب اعلام حمایت کرده اند. برخی فرصت طلب ها درحوزه غرب استان بی آنکه کمترین هواداری داشته باشند می کوشند از بسترهای انتخاباتی به نفع خویش بهره برداری نمایند.


6-     عوامل مرتبط با کاندیداها از گفتگو و رایزنی مهران شکیبایی با عزیز چوگان فعال صاحب نام بندرترکمنی خبر رسانی کرده و می گویند امکان دارد بین شکیبایی وعزیز چوگان تفاهم همکاری شکل بگیرد.عزیزچوگان که سابقه ریاست ستادی کاندیداهای ادوار گذشته را دارد مدعی است درگروهش 50 نیروی کارآمد فعالیت می کنند.همچنین یک منبع موثق از گفتگوی ناصر دیه جی کارشناس حقوق بشر و از حامیان شکیبایی با عزیز چوگان  خبر داد.


7-    فعالان جوان در بندرترکمن می گویند این شایعه که آنها با کاندیدایی خاص همکاری می کنند صحت ندارد و فعلا درحال ارزیابی شرایط داوطلبین بسر می برند. قرار است عزیزچوگان پیش از هرگونه تفاهم با هریک ازداوطلبین مجلس با اعضای اصلی گروه فعالان جوان رایزنی کرده و نظرات آنها را جویا شود.احتمال زیادی وجود دارد که این دو گروه ازمرداد ماه آینده همکاری داشته باشند.


8-    حکیم پنق مسئول کمیته اقوام ستاد روحانی درباره فعل و انفعالات اخیر در حوزه غرب می گوید:بنظر بنده مناسب ترین روش این بود که درانتخابات دوره ی نهم  فیروزی به نفع قورلی زاده انصراف می داد و ایندوره با حمایت وی مجددا به میدان می آمد با این روش ترکمن ها در انتخابات نهم به آن شکل شکست نمی خوردند و می شد به نتایج دوره ی دهم نیز با دید بازتری نگاه کرد.متاسفانه ما هرباربجای تقویت کاندیداهای موجود کاندیدا سازی می کنیم و واضح است که به هدف دلخواه نخواهیم رسید.


9-    عبدالجلال ایری با حضور تعدادی از نیروهایش در بندرترکمن جلسه هماهنگی ترتیب داد که در جریان آن حاضران ضمن آنالیز عملکرد ستاد کاندیدایشان در دور گذشته به بررسی راهکارهای مناسب جهت ورود هرچه قوی تر به انتخابات دهم پرداختند.پیش بینی می شود به شرط حمایت همه جانبه صنف مهندسین ازعبدالجلال ایری؛وی بتواند از شانس مناسبی برای راهیابی به مرحله دوم انتخابات برخوردارشود. 


10-    یک فعال انتخاباتی اهل پنج پیکراز توابع بندرترکمن می گوید:این مساله که داوطلبین به اجماع برسند مسلما بسیار مهم می باشد اما ما باید توانایی اشخاص را هم در نظر بگیریم.نماینده ای که راهی مجلس می شود اگرفاقد قدرت چانه زنی و بیان باشد از پس انجام کارهای معمولی خود هم برنخواهد آمد چه رسد به اینکه بتواند از حق مردم دفاع کند.اینکه نماینده سالی یکی دوبار به جهت رفع تکلیف در پشت تریبون مجلس سخن بگوید کمکی به توسعه ی منطقه نخواهد کرد بنابراین مردم می بایست ابتدا پیشینه ی کاندیداها در نظربگیرند و ببینند آیا مخاطبشان در حیطه کاری خود سالانه حداقل چند نشست با مسوولین بلند بالای محلی داشته است یا در حیطه ای نا مربوط  فعالیت می کند.


11-    رجب محمد آبادی برنامه هایش را با دیدار فعالان سرشناس انتخاباتی دنبال می کند.طرفداران آبادی می گویند نیروهای صاحب نامی به تیم آنها پیوسته و وی با توجه به زمان باقیمانده از نظرحمایت نفربه نفر در شرایط خوبی بسر می برد.اطرافیان نامبرده به فضای بندرترکمن اشراف کامل داشته و از قدرت مانور مناسبی برخوردار می باشند.


12-    رشید نافعی به دیدار چند عضو فعال در محله قزاق محله گرگان رفته و با آنها گفتگو کرد.قزاق ها نگران تعداد زیاد کاندیداها بوده وهرگونه مشارکت دراین شرایط را بی نتیجه می دانند.نافعی در محله همت آباد هم با فعالان و ساکنین محلی چند دیدار چهره به چهره داشت.وی می گوید:علت اینکه اینجانب تاکنون در اعلام یا عدم حضورم در انتخابات درنگ نمودم صرفا بخاطر دغدغه هایی شبیه دغدغه های مردم بوده است.


13-    قورلی زاده چهره خبرساز انتخابات دوره گذشته بنا به گفته ی ساکنین محلی سرکشی به مراسمات مردمی را در راس برنامه هایش گنجانده و در هر جمعی که حداقل نفرات را داشته باشد حضور پیدا می کند.قورلی زاده آخرین کاندیدا ازجمع چهار داوطلب دوره نهم می باشد که با ورودش دیرهنگامش بیش ازبیست هزار رای را بی اثر گذاشت و نقش مهمی رادر شکست ترکمن ها ایفا نمود!برخی اصلاح طلبان همین ایراد را نسبت به عبداحکیم فیروزی وعبدالجلال ایری نیز وارد میدانند اما نامبردگان حداقل یکسال پیش از موعد در فضای انتخاباتی قرارگرفته و انصرافشان با ورود ناگهانی قورلی زاده که معادلات را برهم زد قدری دور از انتظار بود.قورلی زاده پس از انتخابات گذشته هیچگاه درباره اتفاقات آندوره اظهار نظر رسمی نکرد.


14-    خبرها حاکی از آنست که قورلی زاده با عید محمد قره جه کاندیدای دوره چهارم شورای شهر بندر دیدار و گفتگو داشته است.دوستان قره جه می گویند کاندیداهای دیگری هم با این فعال انتخاباتی تماس گرفته اند و وی پس از جمع بندی نهایی موضع خود را اعلام خواهد کرد.


15-    در جریان راهپیمایی روز قدس در بندرترکمن رجب محمد آبادی-ولی پور-قورلی زاده-فیروزی و سعید اسکندریان حضور بهم رسانده بودند.شکیبایی در راهپیمایی گمیشان شرکت کرده بود.


16-    سعید اسکندریان داوطلب ساکن بندر آنچنان که باید در فضای رقابت قرار ندارد و برنامه هایش صرفا در دیدار با مردم خلاصه می شود با اینحال فعالان در گمیشان می گویند اسکندریان درخردادماه گذشته در چند مراسم مردمی دیده شده بود.


17-    حامیان جوان مهران شکیبایی  می گویند حداکثر آرای شهرستان گمیشان را مال خود کرده و رقیب را دست خالی خواهند گذاشت.شکیبایی در تلاش است تا افراد صاحب نام بیشتری را وارد دسته جات خود نماید.شنیده ها حاکیست وی تصمیم دارد بزودی جلسه گردهمایی ترتیب دهد.

ترکمن سسی

ارسال نظر

آخرین اخبار