مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) مدتی است در سخنرانی‌هایشان روی موضوع “تبیین” و دفاع از آرمان‌ها و مبانی انقلاب اسلامی و گسترش آن‌ها و بیان دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی، تأکید ویژه‌ای دارند.

جهاد تبیین

به گزارش گلستان ۲۴؛ به این بخش از بیانات معظم‌له که اخیراً در دیدار با مداحان مطرح فرمودند، توجه کنید:

“این را من از روی اطّلاع عرض می‌کنم که امروز انبوهی از رسانه‌ها -نمی‌شود شمرد، به‌خصوص با این وضع فضای مجازی- با هزاران متخصّص: متخصّص هنر، متخصّص رسانه، متخصّص علوم ارتباطات، با پشتیبانی مالی انبوه، با پشتیبانی امنیّتی انبوه در کارند؛ برای چه؟ برای اینکه در نظام جمهوری اسلامی افکار را برگردانند، مذاق‌ها را برگردانند، ایمان‌ها را و باورها را تضعیف کنند، تخریب کنند…
این مطلبی که من عرض می‌کنم، هدفی است متوجّه به کشور ما، مردم ما، جمهوری اسلامی ما، باورهای ما، اعتقادات ما. هزاران دستگاه دارند در این زمینه کار می‌کنند با پول‌های گزاف و پشتیبانی‌های گوناگون. خب، این یک حرکت شیطانی است و جبهه‌ی شیطان است.

مقابل این جبهه‌ی شیطان چیست؟ جبهه‌ی جهاد فی سبیل‌الله… خب شما در هیئتید دیگر؛ از هیئت خودتان سؤال کنید که در این جهاد کجا قرار دارد؟ عرض ما این است… ما از خودمان سؤال کنیم که ما در این جهادی که وجود دارد، در این جنگ بی‌امانی که وجود دارد بین اسلام و کفر، بین حق و باطل، بین روایت دروغ و حقیقت -این جنگی است بین این‌ها- ما در کجای این جبهه قرار داریم و حضور داریم؟ این را باید مشخّص کنیم برای خودمان و خاطر خودمان را جمع کنیم. کجا ایستاده‌ایم؟ البتّه در تبیین و گسترش آرمان‌ها مورد نظر است؛ آرمان‌ها، اصول، مبانی اصلی، بیّنات انقلاب؛ این‌ها بیشتر از همه مورد نظر است، منتها مسائل خُرد سیاسی و اجتماعی هم داخل در این جبهه است و بایستی دنبال کرد.” (۱۴۰۰/۱۱/۳)

در خصوص جهاد تبیین، که مقام معظم رهبری برای آن، تعبیر کم‌نظیر “جهاد عظیم” را به‌کار بردند، لازم‌ است نکات زیر مورد توجه‌ نخبگان انقلابی قرار گیرد:

۱) در جهاد تبیین، ابتدا باید از دیدگاه عقل و نقل، به مبانی مشروعیت نظام مقدس جمهوری اسلامی و عدم مشروعیت سایر نظامات پرداخته و بر این نکته تأکید شود که تحقق نظام الهی نهایت آرزوی همهٔ انبیا و اولیای خدا بوده است.

۲) شناساندن واقعیت نظام منحوس پهلوی باید در دستورکار قرار گیرد. مفاسد گستردهٔ اخلاقی و مالی، وابستگی سیاسی، ترویج فساد و بی‌بندوباری، مبارزهٔ آشکار و پنهان با دین و ارزش‌های معنوی، عقب‌افتادگی علمی و صنعتی و… به مخاطبان یادآوری شود.

۳) لازم است بیانیهٔ گام دوم انقلاب، برای معرفی چهرهٔ واقعی و زیبای انقلاب اسلامی و بیان دستاوردهای بی‌شمار آن، مبنای کار قرار گیرد.
در این بیانیه به‌ صورت کامل و جامع و بر اساس اولویت‌های مورد نیاز جامعه، به معرفی انقلاب و بیان اهم برکات و دستاوردهای آن پرداخته شده است.

۴) سعی شود در بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی، به مباحثی که برای مردم‌ محسوس‌تر و ملموس‌تر است، توجه شود و حتی‌الامکان آمارهای مؤسسات شناخته‌ شدهٔ بین‌المللی مورد استناد قرار گیرد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار