اخبار مرتبط با عملیات های تروریستی در پاریس توسط گروهک تروریستی داعش باعث شد تا موجی از تحلیل ها و گمانه زنی های مختلف در رسانه های جهان منتشر شود که مهم ترین این تحلیل ها، بر مقصر بودن دولت فرانسه در حمایت از گروهک های تروریستی در سوریه تاکید داشت.

فیلم: پیش بینی ۲سال قبل جلیلی از حمله داعش به فرانسه

به گزارش گلستان24؛ ، اما این نکته پیش از این بارها در سخنان دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی کشورمان خطاب به مقامات و رسانه های خارجی گوشزد شده بود، از جمله مصاحبه دکتر جلیلی با شبکه یورونیوز در اردیبهشت ماه سال ۹۲ که طی آن جلیلی به صراحت خطاب به خبرنگار این شبکه اروپایی اعلام می کند سیاست های غلط و مداخله جویانه برخی دولت های اروپایی در امور سوریه باعث خواهد شد تا امنیت این کشورها در آینده تهدید شود و همان گروهک های تروریستی که توسط کشورهای غربی مسلح و حمایت می شوند، در آینده امنیت مردم اروپا را نیز مختل کنند:

«در اثر دخالت های غرب در امور سوریه نه تنها هزینه های سنگینی به مردم این کشور تحمیل شد، بلکه به نظر من این هزینه ها حتی به خود اروپا هم دارد تحمیل می شود. اروپایی ها با این رفتار غلط شان باعث شدند که امروز تروریست ها به اروپا نزدیک تر شوند. این چیزی است که حتی مردم اروپا هم درباره آن در آینده باید احساس نگرانی کنند.»

 

 

 

ویدیوها

 

فیلم: پیش بینی ۲سال قبل جلیلی از حمله داعش به فرانسه

دانلود فیلم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار