آیا واقعا تاریخ جهان اسلام تکرار می شود؟

دیگر قرآنهایی که در دستان اردوغان برافراشته می شود پیامی جز فریب مردم ندارد. این سیاستها هم همان سیاستهایی است که در تاریخ اسلام بارها اتفاق افتاده است. بامداد روز پنج شنبه سیزدهم ربیع الاول ــ یا ماه صفر ــ سال 38 هجری، سپاه امام علی علیه السلام با نیرنگ بی‌سابقه‌ای رو به رو شد. سپاه شام طبق دستور عمرو عاص قرآن‌ها را بر نوک نیزه‌ها بستند و قرآن بزرگ دمشق را نیز به کمک ده نفر به هوا بردند.

از قران به نیزه کردن یاران معاویه تا سیاست همسویی ترکیه با رژیم صهیونیستی
به گزارش گلستان24، هیچ کس تعجب نکرد وقتی دولت ترکیه در زمانی که از لشگر کشی به خاک عراق دفاع می کرد و می خواست به هر شکلی که شده ارتش اشغالگرش را در خاک عراق نگاه دارد به یکباره دست دوستی را که با رژیم صهیونیستی داده بود محکمتر از همیشه بگیرد و حتی خون هزاران فلسطینی و شهروند ترکیه ای را که در موضوع ارسال کمک به غزه به دست صهیونیستها به شهادت رسیده بودند در مقابل پول بفروشد و از عادی سازی روابط با غاصبان قدس بگوید.
 
از قران به نیزه کردن یاران معاویه تا سیاست همسویی ترکیه با رژیم صهیونیستی
 
به گزارش خبرنگار بولتن نیوز، در چند روز گذشته خبری مبنی بر توافق رژیم صهیونیستی و دولت ترکیه در رسانه های دو طرف منتشر شد که موجب واکنش همه دلسوزان جهان اسلام شد. در همین راستا  بنیاد حقوق بشر و کمک های بشردوستانه ترکیه و بانی اعزام کشتی کمک رسانی مرمره آبی به غزه در بیانیه ای توافق آنکارا و تل آویو برای آشتی را محکوم و آنرا اقدامی به ضرر مردم منطقه ارزیابی کرد.
 
 در این بیانیه که روز جمعه از سوی رسانه ها منتشر شد، بنیاد حقوق بشر و کمکهای بشردوستانه ترکیه اعلام کرد که در صورت امضاء توافقنامه یاد شده مردم ترکیه ، فلسطینی ها و کل منطقه خاور میانه متضرر خواهند شد. 
یک مقام وزارت خارجه ترکیه پنجشنبه شب ، توافق ترکیه و رژیم صهیونیستی را برای آشتی و حل و فصل اختلافات ناشی از حمله نظامیان صهیونیست به کاروان کمک های بشردوستانه برای غزه ، تایید کرد. 
وی گفت: ترکیه و اسرائیل درباره آشتی به توافق رسیدند و در چند روز آینده در این مورد توافقنامه ای به امضا خواهد رسید. 
رسانه های رژیم صهیونیستی نیز از توافق طرفین برای عادی سازی روابط خبر دادند.
بانی اعزام کشتی کمک رسانی به غزه در بیانیه خود با محکوم کردن این توافق، افزود: هرگونه توافقی با رژیم صهیونیستی را پیش از آن که محاصره غزه پایان یابد قبول ندارد و برای خاتمه محاصره غزه به مبارزات خود ادامه خواهد داد.
رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه نیز چند روز پیش گفته بود که آشتی ترکیه با رژیم صهیونیستی به نفع هر دو طرف و به سود منطقه خواهد بود.
در حمله نیروهای صهیونیست به کشتی مرمره آبی که حامل کمک های بشردوستانه به مردم غزه بود ، 9 شهروند ترکیه کشته و شماری زخمی شدند. 
ترکیه خواهان عذرخواهی رژیم صهیونیستی ، پرداخت غرامت و لغو محاصره غزه شده بود. اما امروز می بینیم رجب طیب اردوغان که هرازچندگاهی قرآن بدست در رسانه ها ظاهر می شود از بهبود روابط با این رژیم صهیونیستی می گوید. ترکیه که بازگشت به منطقه را براساس سیاست حمایت از اخوانی ها در منطقه قرار داده بود از همان ابتدا کوشید خود را به عنوان رهبر جهان اسلام مطرح کند. 
وقتی هم کشتی مرمره آبی از ترکیه راه افتاد مردم ترکیه و همه جهان بر این عقیده بودند که دولت ترکیه با شکست در استراتژی ورود به اتحادیه اروپا قصددارد به دامن مردم مسلمان منطقه بازگردد اما بعد از گذشت چد سال اکنون روشن شده است این سیاست تنها برای فریب مردم منطقه بوده است.
دشمنی با صهیونیستها نیز در آن موقع برای آغاز ورود ترکیه به دنیای جهان اسلام بود. غربیها و آمریکاییها و حتی صهیونیستها بعد از شکست سیاستهای عربستان سعودی در میان کشورهای اسلامی با حمایت از سیاستهای ترکیه کوشیدند نمونه ترکیه ای اسلامی را در منطقه رواج دهند تا آنچه را که عربستان نتوانسته بود محقق کند ترکیه محقق کند وبه عبارت بهتر سدی بزرگ در مقابل نفوذ رو به گسترش جایگاه ایران در جهان اسلام ایجاد کند.ولی از مشک همان طراود که در اوست.
 
از قران به نیزه کردن یاران معاویه تا سیاست همسویی ترکیه با رژیم صهیونیستی
 
سیاست وقت ترکیه که با هیاهوی بزرگ رسانه ای همراه بود با توافق این کشور با رژیم صهیونیستی نشان از یک واقعیت مهم دارد و آن هم این است که ترکیه به اسلام تنها به عنوان یک ابزار برای گسترش نفوذش نگاه می کند و اسلام به عنوان بخشی از استراتژی و هویت دولت این کشور درنیامده است.
ترکیه امروز که همزمان با گسترش همکاریها با رژیم صهیونیستی و آمریکا با عراق به سوی تنش می رود و در عمق خاک عراق لشگرکشی می کند تنش زایی را با کشورهای همسایه در سرلوحه کار خود قرار داده است .
از سوی دیگر دستور آمریکا به عقب نشینی ترکیه از خاک عراق و اطاعت از این دستور توسط ترکیه در شرایطی که بسیاری از کشورهای اسلامی از این کشور خواسته بودند نیروهایش را از خاک عراق فرابخواند اما توجهی به این خواسته ها نکرد حاوی پیامی مهم بودو آن اینکه ترکیه در منطقه تنها ابزاری در دستان آمریکاییها و رژیم صهیونیستی برای تنش زایی است و منافع جهان اسلام در استراتژی خارجی این کشور جایگاهی ندارد.
همزمان باید افزود این اقدام ترکیه جایگاه بین المللی این کشور را در منطقه بشدت کاسته است. سیاستهای غلط ترکیه در حمایت از گروههای تندرو و تکفیری از یک سو و همزمان تنش زایی با کشورهای مسلمان منطقه و بهبود روابط با رژیم صهیونیستی امروز یک چهره نامطلوب از اردوغان درست کرده است .
ترکیه که با اعتقاد کارشناسان سیاسی با لشگر کشی به خاک عراق شکست دیگری در سیاست خارجی خود رقم زده است امروز با نزدیک شدن به رژیم غاصب صهیونیستی چوب حراج برای ادعای وااسلامای خود زد.
البته طبیعی است کشورهای مسلمانی که اساس سیاستهای خود را براساس خواسته های جامعه مسلمان خود طراحی نمی کنند بسان عروسکی در دستان دشمنان جهان اسلام به رقص واداشته می شوند.
ترجیح منافع جهان اسلام امروز نیازمند هزینه زیادی است که اصولا کشورهایی چون عربستان سعودی دیروز وترکیه امروز حاضر به پرداخت آن نیستند چون بنیاد استراتژی خود را بر حفظ قدرت گذاشته اند. امروز کشتار صدها هزار مسلمان سوریه ای و عراقی توجه سردمداران حزب عدالت و توسعه را جلب نمی کند و در روزگاری که مردم این کشور نیازمند کمک و حمایت هستند داعش و جبهه النصره را به جان آنها می اندازند. شاید راه به بیراه بردیم چرا که نمی توان از کشوری که خون ریخته جوانانش را در کمک به مردم مبارز غزه نادیده می گیرد و دست دوستی با رژیمی غاصب می دهد توقع داشته باشیم.
بله دیگر قرآنهایی که در دستان اردوغان برافراشته می شود پیامی جز فریب مردم ندارد. این سیاستها هم همان سیاستهایی است که در تاریخ اسلام بارها اتفاق افتاده است. بامداد روز پنج شنبه سیزدهم ربیع الاول ــ یا ماه صفر ــ سال 38 هجری، سپاه امام علی علیه السلام با نیرنگ بی‌سابقه‌ای رو به رو شد. سپاه شام طبق دستور عمرو عاص قرآن‌ها را بر نوک نیزه‌ها بستند و قرآن بزرگ دمشق را نیز به کمک ده نفر به هوا بردند. 
 
از قران به نیزه کردن یاران معاویه تا سیاست همسویی ترکیه با رژیم صهیونیستی
 
آن‌گاه همگی یکصدا شعار سر دادند که:« حکم میان ما و شما کتاب خداست.» 
گوش‌های سپاه عراق (سپاه امام علی علیه السلام) متوجه فریادها شد و چشم‌هایشان به نوک نیزه‌ها افتاد. از سپاه شام، جز شعارها و فریادهای ترحم انگیز چیزی شنیده نمی‌شد. همگی می‌گفتند:« ای مردم، به خاطر خدا، مراعات زنان و دخترانتان را بکنید. غیر از شامیان چه کسی از مرزهای شام پاسداری خواهد کرد و غیر از عراقیان چه کسی از مرزهای عراق حفاظت خواهد نمود؟» 
 
منظره غم‌انگیز قرآن‌ها و ناله‌های جانسوز، عقل و هوش را از سر بسیاری از سربازان امام علیه السلام ربود. آنها که تا ساعاتی پیش در یک قدمی پیروزی کامل قرار داشتند، همچون افسون شدگان بر جای خود میخکوب شدند؛ آن‌قدر که حتی روشنگری شیرمردانی چون عدی بن حاتم و مالک اشتر و عمرو بن حمق و از همه مهم‌تر ارشادات خود امام علی علیه السلام نیز در آن‌ها تأثیری نداشت. 
 
جمعیت 20 هزار نفری سپاه عراق در حالی که در پوششی از زره‌های آهنی فرو رفته بودند، شمشیر در دست داشتند و پیشانی‌هاشان از شدت سجده پینه بسته بود، رودرروی امام علی قرار گرفتند و وی را به جای «یا امیرالمؤمنین» به «یا علی» خطاب کردند:« یا علی! دعوت آنها را بپذیر و گرنه تو را می‌کشیم، همچنان که عثمان را کشتیم. به خدا سوگند اگر دعوت آنان را اجابت نکنی تو را می‌کشیم.» 
فرمانده‌ای که تا دیروز، همه گوش به فرمانش بودند، اکنون کارش به جایی رسیده بود که به او دستور تسلیم و پذیرش صلح تحمیلی می‌‌دادند.
آیا واقعا تاریخ جهان اسلام تکرار می شود؟

ارسال نظر

آخرین اخبار