در آستانه انتخابات 7 اسفند؛

پس از حمایت شبکه دولتی انگلیس، از لیست انتخاباتی نامزدهای اصلاح طلب، این بار مفتی اعظم آل سعود نیز به جمع حامیان لیست انتخاباتی اصلاح طلبان پیوسته است.

پیوند بی‌بی‌سی، آل‌سعود و داعش در حمایت از اصلاح‌طلبان و هاشمی! +ویدئو

به گزارش گلستان24،همزمان با روزهای منتهی به انتخابات هفتم اسفندماه، رویارویی انتخاباتی وارد فضایی خاص شده است.

 

علاوه بر حمایت طرفداران کاندیداها از لیست ها و داوطلبان انتخابات در ایران، در این میان برخی جریانات خارج از کشور نیز وارد فضای حمایت از برخی لیست ها و کاندیداها در مجلس خبرگان و شورای اسلامی شده اند.

 

پیش از این «لیست انگلیسی» به طور گسترده ای در شبکه های مجازی و خبرگزاری ها و وب سایت ها خبرساز شد که بر اساس آن رسانه دولتی انگلیس (بی بی سی) رسما حمایت خود را از اصلاح طلبان و اکبر هاشمی رفسنجانی اعلام کرد.

 

شبکه بی بی سی فارسی علاوه بر حمایت مستقیم از لیست اصلاح طلبان و علی اکبر هاشمی رفسنجانی پا را فراتر گذاشته و از مردم ایران خواسته است که "به آقایان مصباح، جنتی و یزدی رای ندهید!"

 

 

 

Flash version 9,0 or greater is required

You have no flash plugin installed

Click here to download latest version

 

ویدئو/ شاهکار بی بی سی

 

 

پس از حمایت شبکه دولتی انگلیس، از لیست انتخاباتی نامزدهای اصلاح طلب، این بار مفتی اعظم آل سعود نیز به جمع حامیان لیست انتخاباتی اصلاح طلبان پیوسته و از مردم ایران خواسته که در انتخابات پیش رو به حضرات آیات "مصباح، جنتی و یزدی رای ندهند!"

 

طبق گزارش پایگاه النشره لبنان "عبدالعزیز آل الشیخ" مفتی اعظم وهابیون سعودی در جمع تعدادی از طلاب وهابی از رشد آنچه که افراطیون شیعی نامیده ابراز نگرانی کرده و با اشاره به انتخابات پیش روی مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی گفته است که باید از پیروزی روحانیون افراطی در ایران جلوگیری کرد.

 

به گزارش النشره، ‌آل الشیخ همچنین ایرانی‌ها را مجوس نامیده و گفته که برای مقابله با اعتقادات الحادی شیعیان صفوی باید از درون این کشور با آنها مقابله کرد.

 

 

 

 

مفتی اعظم وهابی عربستان با اشاره به نام آیات عظام آقایان جنتی، مصباح‌یزدی و محمد یزدی و حضور آنان در رأس نهاد خبرگان رهبری گفت: به دلیل وجود نهادی چون خبرگان رهبری است که نظام ولایت فقیه در ایران پابرجا مانده است و و این نهاد دیگر کشورهای عربی شیعی در منطقه را به سمت الگوگیری از چنین نظامی هدایت می‌کند.

 

آل الشیخ که به شیعه ستیزی و ایران ستیزی در بین وهابیون مشهور است در این جلسه همچنین با ادعای اینکه ایران تلاش می‌کند تا مسلمانان سنی سایر کشورهای عربی را شیعه نماید مدعی شد که انتخاب چنین افرادی در رأس امور ایران به معنای ادامه لجن‌پراکنی‌های این کشور و تلاش برای شیعه کردن کشورهای سنی است.

 

اما در تازه ترین حمایت ها از لیست اصلاح طلبان و شخص آقای هاشمی رفسنجانی، گروه های حامی داعش و شبکه های وهابی با انتشار ویدئویی از مردم ایران خواستند در انتخابات روز جمعه به هاشمی رفسنجانی و اصلاح طلبان رای بدهند و  از رای دادن به حضرات آیات مصباح، یزدی و جنتی خود داری کنند.

 

 

 

Flash version 9,0 or greater is required

You have no flash plugin installed

Click here to download latest version

 

ویدئو/ امید داعش

 

 

شایان ذکر است رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای امروز در دیدار با مردم نجف آباد در سخنانی با توصیه به داوطلبان انتخاباتی فرمودند: «وقتی می بینید دشمن برای ایجاد دو دستگی از شما تعریف می کند، بی درنگ ابراز بیزاری کنید. شما که می دانید دشمن قصد تفرقه دارد، نگذارید.»
 

 

حال باید منتظر ماند و دید که پاسخ اصلاح طلبان و شخص آقای هاشمی به این حمایت ها چیست، اگرچه پاسخ درخوری در خصوص حمایت رسانه انگلیس از این افراد شنیده نشد!

منبع:جام نیوز

ارسال نظر

آخرین اخبار