تکیه معاونین آقای رئیس بر میزهای ریاست!

با افشای تخلف مذکور، جای سوال است که چرا فقط رئیس بیمه مرکزی باید استعفا دهد؟ چرا سه معاون بیمه مرکزی که آنها هم حقوق‌های کلان و وام‌های چند صد میلیونی دریافت کردند، استعفا ندادند

استعفای رئیس کل بیمه مرکزی، ترفندی برای سرپوش گذاشتن بر وام‌های چند صد میلیونی؟!

به گزارش گلستان24،به دنبال بالا گرفتن موج اعتراض‌ها به حقوق‌های چند ده میلیونی و وام‌های چند صد میلیونی مدیران ارشد بیمه مرکزی، محمد امین رئیس بیمه مرکزی استعفا داد که مورد موافقت وزیر اقتصاد قرار گرفت.

برخی مسئولان و حامیان رسانه ای دولت در چند روز اخیر با برملا شدن فیش حقوق‌های کلان مدیران بیمه مرکزی، برای سرپوش گذاشتن این ماجرا دست به کار شدند و مواضع متناقضی اتخاذ کردند که عدم صداقت آنها حکایت دارد.

1- ابتدا از سوی حامیان دولت یازدهم عنوان شد که حقوق‌های کلان مدیران بیمه به خاطر قصور دولت قبل بوده است.

این در حالی است که در اطلاعیه دیوان محاسبات به صراحت بر بروز این تخلف در دولت یازدهم با وجود تذکرات دیوان تصریح شده بود.

2- در مورد دیگر  مدیر روابط عمومی وزارت اقتصاد مدعی شد که وزیر اقتصاد قبل از رسانه‌ای شدن فیش‌های حقوقی اعضای هیأت مدیره بیمه مرکزی دستور رسیدگی به این امر را داده بود.

این در حالی است که پس از رسانه‌ای شدن این تخلف، کمیته‌ای از سوی وزیر اقتصاد مسئول رسیدگی به ‌آن شد و این کمیته نیز نتایج بررسی خود را پس از چند روز اعلام کرد.

بنابراین اظهارات مدیر روابط عمومی وزارت اقتصاد متاسفانه خلاف واقعیت بود.

3- بیمه مرکزی چند روز پس از افشای فیش‌های حقوقی، در اطلاعیه‌ای ادعا کرد:‌ اقدامات بیمه مرکزی منطبق بر مقررات بوده و تخلفی صورت نگرفته است.

درپی انتشار اخبار وگزارش های مخدوش و بعضا خلاف واقع در خصوص حقوق برخی از مدیران بیمه مرکزی به آگاهی می رساند که مطابق بررسی های بعمل آمده، هیچگونه تخلفی در این زمینه صورت نگرفته و کلیه پرداخت ها بر اساس مقررات و ضوابط قانونی مربوط انجام گرفته است.

این در حالی است که خلاف قوانین بودن حقوق‌های کلان مدیران بیمه مرکزی در گزارش دیوان محاسبات، تایید شد.

4- در بیانیه کمیته وزارت اقتصاد به طور آشکاری تلاش شد اصل ماجرا سرپوش گذاشته شده و به جوسازی رسانه‌ای ربط داده شود. وزارت اقتصاد ادعا کرد که «آنچه در رسانه‌ها به عنوان حقوق‌های «چند ده میلیون تومانی» از آن یاد شده است، برداشتی نادرست بوده.»

در بیانیه وزارت اقتصاد، تلاش شده بود ماجرای وام‌های400 میلیون تومانی از بیت‌المال سانسور شود و با تمرکز بر حقوق‌های چند ده میلیونی و نسبت دادن آن به سوءتفاهم رسانه‌ای، برای انحراف افکار عمومی تلاش شده بود.

5- در حالی در بیانیه وزارت اقتصاد بر بازگرداندن 200 میلیون تومان اضافه‌کار 4 مدیر ارشد بیمه مرکزی تصریح شد که چند روز قبل بیمه مرکزی این ماجرا را تکذیب کرده بود.
 


در مجموع، مسئولان بیمه مرکزی و وزارت اقتصاد و حامیان رسانه‌ای دولت در دو هفته اخیر تلاش های زیادی برای مخفی نگه داشتن این تخلف کردند.

نکته آخر آن که با افشای تخلف مذکور، جای سوال است که چرا فقط رئیس بیمه مرکزی باید استعفا دهد؟ چرا سه معاون بیمه مرکزی که آنها هم حقوق‌های کلان و وام‌های چند صد میلیونی دریافت کردند، استعفا ندادند و در کمال تعجب یکی از همین معاونان، هم‌اکنون سرپرست بیمه مرکزی شده است؟ آیا شاهد استعفا یا برکناری دیگری نخواهیم بود؟


منبع: مشرق

 

ارسال نظر

آخرین اخبار