مروی بر شایعه‌پراکنی و دروغ‌پردازی رسانه سلطنتی انگلیس

اگر چه هجمه های «بی بی سی» ادامه ای بر فریبکاری های شبکه ای متصل به پادشاهی انگلیس در سناریویی دنباله داری است، اما درد وقتی شدید می شود که همین اندیشه ها با زبانی آمیخته به دین در همین کشور و توسط همین منکران امروز «بی بی سی» هم شنیده شده است

بازخوانی سیره و روش امام خمینی در مبارزه با استکبار و دفاع از محرومان

به گزارش گلستان24، روزهای نیمه خرداد که می رسد، شوق وصفی بسیار به امام راستین انقلاب اسلامی شعله می افکند به جانِ جان هایی که حماسه خمینی را ادامه ای بر حماسه حسینی می دانند و رجعت به دوره ای که خیمه های دلدادگی از صحرای گرم کربلا تا خیابان های سرد بهمن تهران به نگاه آدمی جوانه زد. این جا و آن جا قلب ارادت است و همه چیز مسیر راستین حرم عشقی است که به قول شعر امام راحل «انتظار فرج از نیمه خرداد کشم». اما باز هم در میان این روزهای زیبای دلسپاری به آرمان های انقلاب باز هم افراد و گروه هایی آرمان سوز به راه افتادند و با گفت و گوها و یادداشت ها و نگاه پریشان حال خود روح حقیقت را خدشه دار ساختند.

موضوع این یادداشت به بهانه گزارش تصویری است که شبکه معاند و دروغ پرداز «بی بی سی» تحت عنوان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی تولید کرد. نگاه دروغین این شبکه در پیام محرمانه امام خمینی(ره) به دولت کندی، رئیس ‌جمهور وقت آمریکا تا انواع فریبکاری های این شبکه در به انحراف کشیدن سیره امام و دوران راستین و شکوهمند انقلاب اسلامی در این مستند، مساله ای روشن و کاملا تکراری در چرخه سریال سازی های فریبنده غربی ها و به خصوص شبکه لندن نشین «بی بی سی» است اما برای رسیدن به نگاه تحلیلی نسبت به این اتفاق که واکنش رسانه های مختلف و مسئولان سیاسی کشور را در برداشت، باید اشاره ای به تحریف های زنجیره وار رخ داده از ایران تا آن سوی مرزها داشته باشیم و از این نگاه سیر رخدادهایی را که به دنبال هم در شکل گیری چنین مسیری به هم مرتبط می باشد مورد تامل قرار دهیم.

مسیری که می خواهد امام و اندیشه های تابناکش را مصادره به خود کند و از آن برای رسیدن به نگاه زاویه دار خود نسبت به اسلام حقیقی خرج نماید! از این رو انواع اسلام های غیر واقعی توسط مدعیان آزادی از داخل روزنامه های زنجیره ای تا پشت تریبون های تزریق فریبکاری سال ها است به گوش ها می رسد، هر چند در دل ها موثر نیفتاد، چرا که راهیان نور و ارادتمندان امامی حقیقی مرز میان خمینی واقعی با خمینی ساخته شده توسط اذهان غریب مانده را می دانند.

از این رو اگر چه هجمه های «بی بی سی» ادامه ای بر فریبکاری های شبکه ای متصل به پادشاهی انگلیس در سناریویی دنباله داری است، اما درد وقتی شدید می شود که همین اندیشه ها با زبانی آمیخته به دین در همین کشور و توسط همین منکران امروز «بی بی سی» هم شنیده است؛ آن ها که امام کوخ نشین را کاخ نشین پنداشتند و تصور نکردند که این امام اول از همه رهبر پابرهنه ها و مستضعفان بوده است و در جمارانی همنشین با خاکی ترین مواجهه با دنیا زیست و بی هیچ ادعایی با آرامشی بی انتها جهان فانی را ترک کرد. نگاه استکبارستیز امام و حمایت همیشگی از مستضعفان را نمی توان با انواع نگاه های گره خورده به جهانی اشرافی ترکیب کرد و از این رو فهم اندیشه های امام خمینی(ره) باید توسط اندیشمندان حقیقی که هیچ وابستگی به دنیای غرب ندارند، مورد تحلیل قرار گیرد.

نگاه امام خمینی(ره) همان مسیری است که در صحیفه فرمودند: «شما این انقلاب را به ثمر رساندید و گروههایى که در سرتاسر این کشور این انقلاب را به ثمر رساندند، همان زن و مرد محروم [بودند] و همانهایى که مستضعف هستند و کاخ‏ نشینها آنها را استضعاف مى‏کنند و اینها ثابت کردند که کاخ‏ نشینها هستند که ضعیفند و پوسیده‏اند و براى این ملت هیچ کارى نکرده‏اند و نخواهند کرد.» آن ها در این جا و آن جا می خواهند اندیشه های خود را به نام امام منتقل سازند و نمی دانند که امام چنان رنگ شفاف و راستینی دارد که از طریق کلام و نگاه مشوش مغرضان رنگی دیگر نخواهد گرفت و همان دسیسه پردازان با رنگ به رنگ شدن های خود همچنان دست و پا خواهند زد.

شایعه پراکنی و دروغ پردازی های «بی بی سی» با مستندهایی در تحریف دفاع مقدس با نام «دو سرباز» و درباره موضوعاتی چون انرژی هسته ای و انقلاب اسلامی ادامه دارد و حالا هم به دنبال تحریف جایگاه پذیرفته شده امام راحل هستند. مستندهایی که تبعات تبلیغاتی بسیار داشته و بیش از گذشته نشانه ای از کم کاری صورت یافته در نزد تولید کنندگان داخلی است که نتوانستند از طریق تصویر به موازین ارزشمند و نگاه خالصانه امام خمینی بپردازند و این غفلتی دردناک برای افراد پایبند به آرمان های اصیل انقلاب اسلامی و بنیانگذار آن است.

منبع: سراج 24

ارسال نظر

آخرین اخبار