برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی عدم پایبندی به قواعد دموکراسی در عراق را با انتخابات ۸۸ قیاس می‌کنند چرا که عوامل فتنه آمریکایی-صهیونیستی سبز با شعار تقلب نتیجه انتخابات را نپذیرفتند و با ایجاد فتنه به تخریب اموال عمومی، حمله به بانک‌ها و ادارات دولتی و آتش زدن خودرو و موتور سیکلت‌های پلیس و…پرداختند.

سبزهای ۸۸ مثل داعش نبودند

 تصرف استان نینوا و پیشروی‌های داعش در این کشور در فضای مجازی نیز بازخوردهای زیادی داشت.

پیشتر در مطلبی تحت عنوان «عامل جنگ روانی داعش نشویم» از جنگ روانی این گروه تروریستی با بهره‌گیری از شبکه‌های ماهواره‌ای و اجتماعی در بزرگنمایی قدرت و توان این گروه اشاره کردیم و از مخاطبان خواستیم این اخبار را با دقت بیشتری پیگیری‌کنند.

اما با توجه به همزمانی جنایت‌های این گروه تروریستی در عراق و سالگرد فتنه ۸۸ برخی کاربران به مقایسه این دو گروهک قانون شکن پرداختند. پیروزی انتخاباتی نوری مالکی در عراق که موجب گردیده است دولت آینده این کشور را نیز وی تشکیل دهد از دلایل خیانت ارتش و سیاسیون این کشور به عراق و عدم مقاومت در برابر داعش می‌باشد. دولت آمریکا نیز بدون توجه به نتایج انتخابات عراق تشکیل دولت وحدت ملی را راه حل پایان خشونت‌ها عنوان کرده است. حال برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی عدم پایبندی به قواعد دموکراسی در عراق را با انتخابات ۸۸ قیاس می‌کنند چرا که عوامل فتنه آمریکایی-صهیونیستی سبز با شعار تقلب نتیجه انتخابات را نپذیرفتند و با ایجاد فتنه به تخریب اموال عمومی، حمله به بانک‌ها و ادارات دولتی و آتش زدن خودرو و موتور سیکلت‌های پلیس و…پرداختند.

daeshsabz

daeshsabz12

با این اوصاف هرچند فتنه داعش و سبزها هر دو با برنامه‌ریزی و حمایت سرویس‌های جاسوسی امریکایی – صهیونیستی شکل گرفته است لیکن وحشی‌گری و قتل عام مردم بی‌دفاع کجا و قانون‌شکنی سبزها کجا؟

دیروز منابع خبری با انتشار تصاویری خبر از قتل عام ۱۷۰۰ دانشجوی دانشکده هوایی عراق توسط داعش دادند. این دانشجویان پس تصرف موصل خود را تسلیم نیروهای داعش کرده بودند.

اما اقدامات سبزها در روزهای پس از انتخابات را آشوب و شورش‌های خیابانی چندماهه، که با آتش زدن اموال عمومی و دولتی، تخریب بانک‌ها و سازمان‌های دولتی و… همراه بود، ازلحاظ اقتصادی هزینه‌های میلیاردی به دنبال داشت دانست.

یکی از کاربران شبکه اجتماعی با اشاره با مطالبی که داعش را با سبزها مقایسه کرده بودند نوشت:

daeshsabzi

اینایی که سبزک ها رو با داعش قیاس میکنند قیاس مع الفارغ میکنن آقا جان.
چهار تا دونه قرتی که حداکثر سطل آشغال سوزوندن و شیشه شکستن
اینا گروه خونیشون به اسلحه دست گرفتن نمیخوره آخه
یارو همچین پست میزنه که ما با داعشیان ایران مبارزه کردیم کسی ندونه فکر میکنه این بابا با کوموله ها جنگیده
که صد البته اون موقع هم که درگیری بوده داداشمون از پشت کیبورد تکون نخورده . بماند.
از ماست که برماست

ارسال نظر

آخرین اخبار