بازی

بازی ندای وظیفه از جمله بازی‌های بسیار محبوب در بین ایرانیان است که به طور نامحسوس، هم سو با برنامه های دولت آمریکا پیش می‌رود و نکاتی را متناسب با سیاست روز آمریکا به مخاطب القا می‌کند.

Call of duty: advanced warfare

بازی ندای وظیفه از جمله بازی‌های بسیار محبوب در بین ایرانیان است که به طور نامحسوس، هم سو با برنامه­های دولت آمریکا پیش می‌رود و نکاتی را متناسب با سیاست روز آمریکا به مخاطب القا می‌کند. از جمله کارکردهای بازی ندای وظیفه، علاوه بر قهرمان­سازی در بین آمریکایی­ها، برعکس نشان دادن تروریسم و منجی سازی کاذب، در هرنسخه این بازی، باتوجه به اوضاع سیاسی آمریکا، یک دشمن فرضی خاص (یک کشور) را به گیمر معرفی می‌کند. درنسخه­ای این دشمن ایران و در نسخه­ای چین و روسیه معرفی می‌شوند.

آخرین ورژن این بازی که بنا به سایت رسمی آن، که دهمین نسخه از بازی ندای وظیفه به شمار می‌رفت با عنوانghosts  منتشر شده بود (درشماره های قبل به تحلیل آن پرداخته شده است) و حالا استودیو  Activision با منتشر کردن تریلر نسخه یازدهم این بازی با عنوان Advanced Warfare(جنگ پیشرفته) بسیاری از گیمرها را مجذوب خود کرده است.

Call of duty: advanced warfare

داستان Advanced Warfare در سال ۲۰۵۴ رخ خواهد داد که در آن  Atlas Corporation به عنوان یک شرکت مخصوص ارتش‌های خصوصی، با اقتدار و قدرت بسیار ظهور کرده است که سعی دارد بشریت را پس از یک حمله سهمگین که پایه‌های ارتش کشورهای مختلف را نیز به لرزه در آورده است، نجات دهد.

از نکات برجسته این بازی، حضور بازیگر هالیوود "کوین اسپیسی" در این سری از بازی است. تریلر این بازی در یوتیوب، بیش از 21 میلیون بازدید کننده داشته است و بیشترین آمار بازدید را به خود اختصاص داده است. این بازی در 4 نوامبر سال جاری به طور رسمی برای همه پلت فرم‌ها، عرضه خواهد شد.

سازندگان ندای وظیفه، از نسخه قبل آن یعنیghosts  نیز غافل نشده‌اند و باارائه DLC جدیدی از آن باعنوان ندای وظیفه: انتقام (Call of Duty Ghosts – Nemesis) علاقمندان به آن نسخه را نیز همچنان باخود همراه کرده‌اند. این ورژن از بازی، شامل 4 نقشه ازجمله: یک زیردریایی، معدن طلا، یک دهکده چینی و محموله یک کشتی است.

ارسال نظر

آخرین اخبار