حضور وزیر جهاد کشاورزی در استان گلستان با بهره برداری از بزرگترین کشتارگاه صنعتی استان همراه بود

حضور وزیر جهاد کشاورزی در استان گلستان

حجتی وزیر جهاد کشاورزی همچنین از طرح های بزرگ استان گلستان در شهرهای گنبد کاووس ، گالیکش ، آزادشهر علی آباد و چند طرح دیگر بازدید کرد.

وزیر جهاد کشاورزی برای افتتاح دو پروژه و بازدید از شش طرح مهم کشاورزی به استان گلستان آمد.

81147875-5666720

پروژه آبیاری تحت فشار چهارصد هکتاری شهرستان گالیکش و همچنین کشتارگاه دام صنعتی اینچه برون از جمله طرح هایی بودن که در سفر دو روزه وزیر جهادکشاورزی به استان گلستان افتتاح شدند.

بزرگترین پروژه کشتارگاه صنعتی دام استان گلستان در شهرستان آق قلا با وسعت هفتاد هزار متر مربع و ظرفیت سالانه بیش از دویست و بیست هزار راس دام برای یکصد و چهل و پنج نفر به صورت مستقیم اشتغال زایی به همراه خواهد داشت ، هزینه این طرح مجموعا دویست و بیست میلیارد ریال اعلام شده است.

در طرحی دیگر نیز ، پروژه آبیاری تحت فشار به صورت پایلود در یک مزرعه هشتاد هکتاری در شهرستان گالیکش با هدف افزایش راندمان آبیاری و بهبود کیفیت و کمیت محصولات زراعی افتتاح شد.

بازدید از دامداری پرورش بز و گوسفند و طرح هفتصد هکتاری باغ زیتون گنبد ، طرح توسعه هزار هکتاری باغات زیتون در اراضی شیب دار آزادشهر ، مزرعه نمونه تولید گوجه فرنگی در رامیان ، مزرعه کشت حفاظتی سویا در علی آباد کتول و سایت پرورش میگوی گمیشان از جمله برنامه های سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان گلستان است.

حجتی وزیر جهاد کشاورزی گفت : هر چه فاصله تولید در بخش کشاورزی و مصرف کاهش بدیم ، هزینه تمام شده قطعا کاهش پیدا خواهد کرد ، چون چند واسطه این وسط حذف خواهد شد ، از طرف دیگر ارزش افزوده ای که وجود دارد ، در داخل بخش به خود تولید کننده می رسد ، این یکی از مسائل ضروری و حیاتی است که در دستور کار وزارت جهادکشاورزی و دولت قرار گرفته است.

ارسال نظر

آخرین اخبار