دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی و معاون صدراعظم آلمان لغو شد.

لاریجانی معاون صدراعظم آلمان را به حضور نپذیرفت

به گزارش گلستان24، دیدار علی لاریجانی رئیس مجلس شورای و زیگمار گابریل معاون صدراعظم و وزیر اقتصاد آلمان که قرار بود امروز (سه‌شنبه 13 مهر) در مجلس شورای اسلامی برگزار شود لغو شد.

براساس این گزارش زیگمار گابریل معاون صدراعظم و وزیر اقتصاد آلمان  هفته گذشته پیش از سفر به تهران گفته بود که عادی‌سازی روابط با ایران و داشتن روابط دوستانه با این کشور در شرایطی است که جمهوری اسلامی ایران  رژیم صهیونیستی را به رسمیت بشناسد.

وی همچنین گفته بود در سفر قریب‌الوقوعش به تهران درباره نقش ایران در سوریه و وضعیت حقوق بشر این کشور با مقامات ایرانی گفت‌وگو می‌کند.

زیگمار گابریل روز گذشته برای سفری دوروزه به تهران آمده است.

بر پایه این گزارش، رسانه‌های آلمانی نیز این خبر را تأیید کرده‌اند.

به گزارش تسنیم، روزنامه تاگس اشپیگل آلمان در خبری نوشت که "علی لاریجانی"، رئیس پارلمان کشورمان به‌دلیل انتقادهای "زیگمار گابریل"، معاون صدراعظم آلمان به شرایط حقوق بشر در ایران در سفرش به تهران دیدار با وی را رد کرد.

روزنامه استاندارد آلمان هم در انتشار خبری در این باره از لغو یکی از مهم‌ترین برنامه‌های کاری گابریل در سفرش به تهران که دیدار با رئیس پارلمان کشورمان بود خبرداد.

یک سخنگوی وزیر اقتصاد آلمان با اعلام این خبر تأکید کرد که دلایل لغو این دیدار اعلام نشده است. دیدار با لاریجانی آخرین برنامه سفر کاری گابریل به ایران بود که قرار بود امروز انجام شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار