در جلسه شورای اصل ۴۴ قانون اساسی صورت گرفت

جلسه شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی عصر امروز به‌ریاست معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد.

تصمیمات جدید درباره "سهام عدالت"

به گزارش گلستان24، جلسه شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی عصر امروز به‌ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد.

سهام عدالت

جهانگیری در این جلسه بر ضرورت تلاش هرچه بیشتر برای بهبود فضای کسب و کار تأکید کرد و گفت: بهبود محیط کسب و کار نقش پراهمیتی در فراهم کردن شرایط رقابت‌پذیر دارد و به توسعه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، افزایش تولید و اشتغال‌زایی در کشور کمک می‌کند.

در ابتدای این جلسه معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گزارشی از جایگاه ایران در شاخص سهولت انجام کسب و کار بانک جهانی ارائه کرد که نشانگر بهبود نسبی رتبه ایران در کسب و کار جهانی بود.

براساس این گزارش جایگاه ایران در شاخص سهولت انجام کسب و کار در سال 2016 میلادی با 12پله صعود نسبت به مدت مشابه سال قبل رتبه 118 است.

وی گزارشی نیز از آخرین وضعیت واگذاری‌ها تا آبان سال جاری ارائه کرد و به ارائه توضیحاتی درباره ارزش واگذاری‌ها به‌تفکیک ماهیت خریداران پرداخت.

در ادامه این جلسه که وزرای امور اقتصادی و دارایی، دادگستری، رئیس‌کل بانک مرکزی، رئیس سازمان بازرسی کل کشور، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و رئیس سازمان خصوصی‌سازی نیز حضور داشتند، ابعاد اجرایی واگذاری بابت طرح توزیع سهام عدالت مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیماتی نیز اتخاذ شد.

منبع : تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار