بزرگنمایی از یک عکس، از برنامه‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا درباره گزینه موردنظرش برای وزارت امنیت داخلی و برخی از سیاست‌های احتمالی از جمله تفتیش عقاید مسلمانان پرده برداشته است.

عکسی که اسلام‌ستیزی ترامپ را برملا کرد

به گزارش گلستان24، این اسناد پس‌ از آن فاش شد که «کریس کوباچ»، از مقامات کانزاس روز یکشنبه، ۳۰ آبان درحالی‌که این مدارک را به دست داشت، پس از ملاقات با ترامپ با وی در باشگاه بین المللی گلف در «بِدمینستر» نیوجرسی عکس گرفت.

اسلام‌ستیزی ترامپ

این اسناد که در آن عنوانی موسوم به «وزارت امنیت داخلی، برنامه استراتژیک کوباچ برای ۳۶۵ روز نخست» به چشم می‌خورد، به شایعات دربارۀ این‌که کوباچ گزینۀ احتمالی برای این پست کلیدی است، بیش‌ از پیش دامن زده است.

 

ازسرگیری طرح ثبت ورود و خروج امنیت ملی(NSEERS) که مطابق با آن «تمامی بیگانگان از مناطق پرخطر ردگیری می‌شوند» اولین سیاستی است که در این اسناد به آن اشاره‌ شده است.

 

تفتیش عقاید مهاجران از جمله طرح سؤالاتی دربارۀ «حمایت از شریعت اسلامی و جهاد» از دیگر مواردی است که در این اسناد به آن پرداخته شده است.

 

این اسناد همچنین به ممنوعیت کامل ورود پناه‌جویان از سوریه اشاره دارد که با درج عبارت «پذیرش پناه‌جویان سوری را به صفر برسانید» بر آن تأکید شده است.

 

در این اسناد همچنین به‌طور تلویحی به بازداشت و اخراج مهاجران غیرقانونی و همچنین توسعۀ «دیوار ۳۸۶ مایلی(حدود ۶۲۱ کیلومتری) موجود فعلی» در مرز آمریکا و مکزیک اشاره‌ شده است.

 

کوباچ طرح ثبت ورود و خروج امنیت ملی را پس از حملات ۱۱ سپتامبر در دورۀ ریاست‌جمهوری جرج دبلیو بوش ارائه کرد.

 

بر اساس این طرح، برخی از درخواست‌کنندگان مهاجرت به آمریکا باید روند مصاحبه، انگشت‌نگاری و نام‌نویسی در دفاتر دولتی را طی کرده و به‌طور مرتب مورد بازرسی قرار گیرند.

 

در پی انتقادات شدید گروه‌های حقوق بشری، وزارت امنیت داخلی آمریکا در سال ۲۰۱۱ این طرح را باطل کرد.


منبع : جام

ارسال نظر

آخرین اخبار