پلیتیکو بررسی‌کرد

سیاستمداری که رئیس‌جمهور منتخب آمریکا را در دوران تبلیغات انتخاباتی متقلب و حقه باز نامیده بود حالا به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی منصب وزارت امور خارجه آمریکا در دولت جدید انتخاب شده است.

۱۰ مورد از زشت‌ترین توهین‌های ترامپ و رامنی به یکدیگر

 به گزارش گلستان24 ، به نقل از پلیتیکو، اختلاف نظرهایی که میان رئیس جمهور منتخب آمریکا با نامزد نهایی جمهوریخواهان در انتخابات سال 2012 و در دوران تبلیغات انتخاباتی سال 2016 روی داد حاکی از تفاوت دیدگاه‌های این دو سیاستمدار بود.

توهین، توهین و باز هم توهین...

اما امروزه و با تمامی این توهین‌ها رئیس جمهور منتخب فعلی که نامزد نهایی حزب جمهوریخواه در سال 2012 را یک "سگ بازنده" نامیده بود قصد دارد وی را به عنوان یکی از مهمترین وزرای کابینه خود انتخاب نماید.

«میت رامنی» نامزد نهایی حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2012، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور منتخب آمریکا در سال 2016 را متقلب و حقه باز خوانده بود و معتقد بود اظهارات و اقدامات ترامپ موجب تنزیل شان زنان و توهین به آن ها می شود و سیاست های او نیز موجب تشدید رکود شده، آمریکا را ناامن خواهد ساخت و در نهایت عصر "نژاد پرستی طبقاتی" را تقویت خواهد کرد.

ترامپ نیز متقابلا رامنی را آماج توهین های خود قرار داد و او را متقلب خواند و فاجعه‌ای دانست که "مثل یک سگ بازنده انتخابات شد".

سگ بازنده یا وزیر امور خارجه؟!

اما اکنون رامنی یکی از گزینه های محتمل کابینه ترامپ است و در آستانه قبول تصدی وزارت امور خارجه آمریکا قرار گرفته است. اگر این دو سیاستمدار دعواهای سیاسی خود را کنار بگذارند خواهند توانست با یکدیگر همکاری کنند.

شاید ترامپ خواسته باشد تا رامنی و سخنان توهین آمیز او به رئیس جمهور منتخب آمریکا را ببخشد اما بسیاری از هواداران ترامپ هنوز توهین های فرماندار اسبق ماساچوست و رفتار او در جنبش "ترامپ هرگز" را فراموش نکرده اند. رامنی اگر می خواهد در کابینه ترامپ وارد شود اول از همه باید از رئیس جمهور منتخب آمریکا عذرخواهی کند.

در زیر 10 مورد از توهین های ترامپ و رامنی در دوره تبلیغات انتخاباتی به یکدیگر آورده شده است:

 1. رامنی:‌ در مورد مسلمانان ترامپ قبل از اینکه هدف گیری کند اقدام به شلیک کرده است

ترامپ طی تبلیغات انتخاباتی خود در مورد ممنوعیت ورود مسلمانان و اخراج آن ها از خاک آمریکا صحبت کرده بود. وی همچنین از پوتین رئیس جمهور روسیه تمجید کرده بود.

رامنی نیز اظهارات ترامپ را عجیب خواند و خواستار آزادی اقلیت های مذهبی در آمریکا شد. وی میان حکومتداری به روش پوتین و آن چه در آمریکا روی می دهد نیز تمایز بزرگی قائل شد.

2. رامنی: اظهارنامه مالیاتی ترامپ مطمئنا مانند یک بمب تبلیغاتی عمل خواهد کرد

زمانی که ترامپ به عنوان نامزد نهایی حزب جمهوریخواه معرفی شد، حملات رامنی به او از گذشته بیشتر شد. وی مرتبا عدم انتشار اظهارنامه مالیاتی ترامپ را علیه او مطرح و ترامپ را به حقه بازی و عدم پرداخت مالیات متهم می کرد.

احمق‌ها وزیر می‌شوند.../ حضور در کابینه رئیس جمهور متقلب!

3. ترامپ: رامنی همان احمقی است که انتخابات دوره گذشته را به باد داد

ترامپ هیچ یک از توهین های رامنی را بی جواب نگذاشت. وی مدعی شد که رامنی در انتخابات 2012 باید موجب سربلندی جمهوریخواهان می شد ولی با حماقت خود آن ها بازنده شدند.

4. رامنی: ترامپ متقلب است

رامنی ترامپ را متقلب و حقه باز خواند که در شغل خود نیز موفق نبوده است. وی سیاست خارجی ترامپ را فاجعه بار توصیف کرده بود.

5. ترامپ: رامنی همان آدم کله شقی است که برای پیروزی در انتخابات سال 2012 به من التماس می‌کرد

ترامپ توهین های رامنی را در همان روز پاسخ قرار داده و رامنی را مورد تمسخر قرار می داد. ترامپ مدعی شد: «رامنی به من التماس می کرد که در انتخابات سال 2012 از او حمایت کنم.»

6. رامنی: شاید نمی‌بایست تاییدیه ترامپ برای نامزدی جمهوریخواهان را قبول می‌کردم

رامنی توضیح داد که چرا تاییدیه ترامپ برای نامزدی جمهوریخواهان را پذیرفته است. وی عدم شناخت کافی ترامپ را دلیل اصلی درخواست حمایت از او خواند.

7. ترامپ: رامنی مثل سگ انتخابات را واگذار کرد و بازنده شد

ترامپ مجددا رامنی را به عنوان بازنده مورد تمسخر قرار داد و گفت او پس از شکست در انتخابات مانند یک سگ زوزه می کشید.

8. رامنی: ریاست جمهوری ترامپ موجب تشدید نژاد پرستی می‌شود

رامنی در مصاحبه با سی ان ان گفته بود که اگر ترامپ رئیس جمهو شود تاثیر ناگواری بر روی مسائل فرهنگی در آمریکا خواهد گذاشت زیرا طرز بیان وی که برای برخی هم جذاب است پر است از اظهارات نژادپرستانه.

9. ترامپ: رامنی در انتخابات سال 2012 مثل سگ بازنده شد!

ترامپ در حساب توئیتر خود نوشت: «میت رامنی این فرصت را داشت تا یک رئیس جمهور شکست خورده (اوباما) را شکست دهد اما او مانند یک سگ بازنده شد. حالا او آمده و مرا نژادپرست خوانده اما حداقل من تنها یک نژادپرستم و مشکل دیگری ندارم!»

10. رامنی تنها با یک ویدئوی هالیوودی رنجید و هراسان شد

رامنی مانند هر جمهوریخواه دیگری از ویدئویی که از ترامپ و اظهارات رکیک وی در مورد زنان منتشر شد اظهار تنفر کرد.

رامنی در این باره گفت: «ترامپ در حال صحبت کردن از طرف من و حزب من است. او آبروی همه ما را با این صحبت هایش برد. من از اظهارات رکیک ترامپ رنجیده خاطر شدم و فکر می کنم این سخنان موجب بی احترامی به زنان، دختران، کودکان و نسل آینده ما می شود.»

رامنی هرگز ترامپ را در انتخابات سراسری ریاست جمهوری آمریکا مورد تایید قرار نداد.

باید چند روزی صبر کرد و دید که با تمامی توهین هایی که ترامپ و رامنی در دوران تبلیغات انتخاباتی علیه یکدیگر مطرح کردند، می توانیم شاهد حضور رامنی در قامت وزیر امور خارجه دولت نوپای ترامپ باشیم؟

انتهای پیام/تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار