سریال «سیمپسون­ها» نشان می‌دهد جنگ داخلی سوریه تنها بخشی از نقشه بزرگ‌تر آمریکا برای سرنگون ساختن دنیای عرب است.

تریلر جدید "سیمپسون‌ها" پخش شد

چندی پیش هالیوود ریپورتر، با انتشار خبری به نقل از شبکه التحریر مصر، از برنامه­ ریزی بلند مدت آمریکا برای حمله به سوریه پرده برداشت. نکته جالب توجه القا این مفهوم به کودکان آمریکایی، از طریق سری کارتون­های سیمپسون‌ها بود.

به نقل از هالیوود ریپورتر، شبکه تلویزیونی مصری التحریر به این موضوع اشاره کرد که یکی از اپیزودهای سال 2001 سریال «سیمپسون­ها» نشان می‌دهد جنگ داخلی سوریه تنها بخشی از نقشه بزرگ‌تر آمریکا برای سرنگون ساختن دنیای عرب است. در این اپیزود بارت سیمپسون همیشه موذی، میل هاوس، نلسون و رالف برای تشکیل دادن یک گروه موسیقی پسرانه استخدام می­شوند و اولین آهنگی که با نام «بمب را بنداز» می‌سازند.

در ویدیوی این آهنگ، پسرها کنترل هواپیماهای جنگی را در دست می‌گیرند و روی یک کشور عرب (که نامش در سریال برده نمی‌شود) بمب می‌ریزند. اما جزئیاتی که شبکه تلویزیونی مصری به آن توجه کرده است نمایانگر یک توطئه پیچیده‌تر هستند. در بخشی بسیار کوتاه از ویدئو، بر روی درب یکی از ماشین‌های جیپ دقیقاً همان پرچمی کشیده شده است که توسط نیروی مخالفان سوریه استفاده می‌شد.

سیمپسون‌ها

قبل از نمایش این ویدیو، گوینده اخبار التحریر به بینندگان گفت: ویدئویی که قرار است الان ببینید شخصیت‌های کارتونی را در حال رقصیدن، هدایت هواپیماهای جنگی و انداختن بمب روی کشوری که باید سوریه باشد نشان می‌دهد، چون شخصیت‌های کارتونی دیگری با لباس‌های عرب همان­جا حضور دارند و پرچم سوریه هم روی یکی از ماشین‌ها دیده می‌شود.

این ویدئو نشانگر این موضوع است که اتفاقاتی که امروز در سوریه می‌افتد با برنامه­ریزی قبلی طراحی شده‌اند. این ویدئو متعلق به سال 2001 است، سال‌ها پیش از اینکه چیزی به عنوان نیروهای اپوزیسیون سوریه وجود داشته باشد.

پرچمی که در این اپیزود به نمایش درآمده است بسیار به پرچم گروه‌های شورشی سوریه شباهت دارد، اما ردکنندگان این نظریه می­گویند پیش از این و در سال 1963 که حزب بعث کنترل سوریه را در دست گرفت، از همین پرچم استفاده کرده بود. 

گرچه برخی این نظریه را رد کرده‌اند اما همین نکته را می‌توان دلیل بر استراتژیک بودن سری کارتون‌های سیمپسون دانست. کارتون‌هایی که با جذابیت خود، مفاهیم ویژه ای را به مخاطب کودک خود القا می‌کنند.

حالا دوباره شبکه FOX در یک ماراتن، پخش مستمر این کارتون را از 21 آگوست آغاز خواهد کرد و به مدت 12 روز تا اول سپتامبر ادامه خواهد یافت. در این 12 روز، 25 فصل و 552 اپیزود از این کارتون به طور مستمر پخش خواهد شد. این شبکه هم چنین تریلر جدید این کارتون را نیز منتشر کرده است.

ارسال نظر

آخرین اخبار