اردوغان که در راستای افزایش اختیارات خود، بسیاری از دوستان سابق را کنار گذاشته بود ناچار شد تا دوباره برای ترمیم اشتباهاتش به آنها روی آورد.

دختری که اردوغان را راضی کرد+ عکس

به گزارش گلستان 24، عصر دیروز رجب طیب اردوغان ریاست جمهوری ترکیه در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشگاه آنکارا شرکت کرد. نکته مهم این حادثه حضور عبدالله گل و خانواده او در این دانشگاه بود. حضور اردوغان در این مراسم که از چند سال پیش و با انقلابی آرام عبدالله گل را از عرصه سیاست ترکیه کنار گذاشته بود؛ بسیار برای رسانه‌های مختلف جالب‌توجه شد. بعضی از رسانه‌های ترکیه این اقدام اردوغان و حضور در کنار عبدالله گل و گرفتن عکس یادگاری با او پس از گذشت چندین سال را استراتژی جدید اردوغانی برای انحراف افکار عمومی ارزیابی کردند.

هم‌چنین بسیاری از متفکران و اندیشمندان ترک در تحلیل این موضوع و با اشاره به شکست‌های اخیر اردوغان در سیاست داخلی و خارجی و افزایش بحران‌ها، این اقدام را ناشی از عجز و ناتوانی او ارزیابی نمودند.

به نظر می‌رسد که ناامیدی حزب عدالت و توسعه از غرب و افزایش چالش‌های اروپایی آن‌ها و تقارن آن با چندبعدی شدن بحران سوریه و افزایش تروریسم داخلی؛ اردوغان را ناچار کرده تا برای حفظ حزب عدالت و توسعه در قدرت، به یاران و دوستان سابق خود بیش‌ازپیش توجه نماید و تلاش کند تا با حضور آنان در سیاست افکار عمومی را آرام‌تر سازد.

 

 

 

 

 
منبع: مشرق

ارسال نظر

آخرین اخبار