قیام عاشورا بیدار کننده بشریت است

تولیت آستان قدس رضوی گفت: باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد و به لطف خداوند امروز شاهد جلوه‌های تحول به واسطه فرهنگ حسینی هستیم.

از فرصت راهپیمایی اربعین باید برای مقابله با یزیدیان زمان استفاده کنیم

به گزارش گلستان24،حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی شامگاه پنجشنبه در گردهمایی فعالان مردمی اربعین حسینی اظهار داشت: اگر نگاهی به عاشورا داشته باشیم شاهد هستیم این واقعه همچون تابلویی است که تمامی مظاهر انسانی و اسلامی در آن تجلی پیدا کرده است.

 

تولیت آستان قدس رضوی افزود: عاشورا مهمترین عاملی است که سبب احیای دین شده و از سوی دیگر زمینه ساز بقا و رشد و احیای آموزه‌های اسلامی را نیز فراهم می‌کند.

 

رئیسی با اشاره به اینکه تمامی مظاهر عالی انسانی و اسلامی همچون توحید و ایثار و فداکاری در تابلوی عاشورا متجلی شده است گفت: نهضت سیدالشهدا(ع) رمز بقا و تداوم اسلام بود و اگر این نهضت شکل نمی‌گرفت از اسلام نیز دیگر چیزی باقی نمانده بود اما رقم خوردن قیام حسینی سبب شد تمدنی به نام آن حضرت در زندگی انسان شکل بگیرد.

 

وی تصریح کرد: توکل، وفا، اوج عبودیت و تسلیم در برابر پروردگار، ایثار، نوع‌دوستی و توجه به دیگران در پرتو خداخواهی، جهاد، شهادت و دیگر قله‌های انسانیت همه در کربلا دیده می‌شود. گویا قرار است مدنیت بشری به نام عاشورا رقم بخورد؛ عاشورا برای رقم خوردن تمدنی به نام حسین بن علی(ع) در زندگی انسان‌هاست.

 

رئیسی اظهار داشت: دشمن این گونه طراحی کرده بود که عاشورا یک نقطه پایان باشد و تصور این بود که با شهادت یاران امام حسین(ع) و اصحاب ایشان این پایان رقم می‌خورد اما در واقع نهضت آغاز شد.

 

وی با بیان اینکه رسالت اصلی قیام عاشورا بیدار کردن بشریت بوده است گفت: فطرت بیدار ظلم پذیر نیست و مهمترین عاملی که می‌تواند این فطرت‌ها را بیدار کند خون شهدای اسلام است.

 

رئیسی با اشاره به اینکه خون مطهر شهدای کربلا نیز همین کارویژه را دارد اظهار داشت: عاشورا نقطه‌ای برای اصلاح در تمامی ابعاد است و البته به برکت خون همین شهیدان هر سال انقلابی مبتنی بر نهضت حسینی در عالم شکل می‌گیرد.

 

تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: جریانات غربی درصدد این هستند که میان امام حق و باطل ایجاد شبهه کنند تا این دو از یکدیگر تفکیک نشوند و البته راهکار این است که در این زمینه قدرت تعقل و اندیشه را از مردم سلب کنند نهضت حسینی اما درصدد این است که جامعه قدرت تعقل، اندیشه و تحلیل پیدا کند و اگر جامعه‌ای قدرت تحلیل پیدا کرد راه را گم نخواهد کرد.

 

وی افزود: اربعین برای محرومان و مظلومان دو پیام متفاوت دارد برای محرومان امیدبخش است اما برای ظالمان پایان استکبار را گوشزد می‌کند.

 

رئیسی بیان کرد: باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد و به لطف خداوند امروز شاهد جلوه‌های تحول به واسطه فرهنگ حسینی هستیم.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

آخرین اخبار