محسن رضایی:

دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: کمک ملت ما به مردم یمن در این جهاد بزرگ، مجاهدتی تاریخی و عملی انسانی است و همچنین در حکم سیلی به آل سعود است.

کمک به مردم یمن مجاهدتی تاریخی و عملی انسانی است

به گزارش گلستان24 ​،محسن رضایی درجمع مدیران مجمع جهانی اهل بیت (ع)، خیرین و یاری رسانان به مردم یمن گفت: حادثه کم سابقه ای در یمن جریان دارد، مصیبت فلسطین حدود 70 سال است که در جریان است؛ اما عمق فاجعه یمن، حتی قابل مقایسه با فلسطین هم نیست.

وی ادامه داد: مظلومیت یمن هم قابل مقایسه با فلسطین نیست؛ زیرا وقتی در سرزمین های اشغالی اتفاقی می افتد، در سراسر جهان تظاهرات می شود و مردم دنیا از مظلومان فلسطین حمایت می کنند؛ ولی مردم یمن، گویی فراموش شده اند و کسی در دنیا برای آنها حرکتی نمی کند.

دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: با این حال روند آینده جهان، دفاع از مردم یمن است؛ زیرا حجم حادثه به قدری بزرگ و غیرقابل دفاع است که هیچ انسان با انگیزه و با وجدانی نمی تواند این اخبار را بشنود و کاری انجام ندهد. از آن طرف، در مقابل این تجاوز بزرگ، مقاومت مقدسی شکل گرفته است و مردم یمن با وجود تمام این فشارهایی که به آنها وارد شده است، در صحنه هستند.

رضایی به ابعاد فاجعه ای بزرگ در یمن اشاره کرد و گفت: یمن از یک طرف در محاصره اقتصادی و قحطی است و هیچ کس نمی تواند به مردم یمن کمک کند و از طرف دیگر شیوع بیماری در این کشور را شاهدیم که احتمال می رود ناشی از بمب های میکروبی اسرائیل باشد و دوستان ما در حال تحقیق بر روی آن هستند.

استاد دانشگاه جامع امام حسین(ع) با ذکر این مطلب که با وجود بیماری، قحطی و محاصره اقتصادی، ملت یمن بیشتر از دو سال است که مقاومت می کنند، تصریح کرد: متجاوزان، زن و بچه و کودک و پیرمرد را هدف قرار می دهند؛ پمپ بنزین را هدف قرار می دهند؛ ماشین آب رسانی را می زنند؛ حتی بیمارستان و آمبولانس را می زنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: دنیا به زودی بیدار می شود. جمعیت دنیا هم اکنون سه دسته اند؛ گروهی که اخبار را می بییند و می فهمند، اما در شوک به سر می برند؛ حال آن که این شوک برطرف می شود و این مردم به فریاد درمی آیند.

وی ادامه داد: بخش دیگری ازمردم دنیا را هم در بی خبری گذاشته اند و مانع از این می شوند که به این گونه مسائل پی ببرند. با این حال رسانه های بین المللی که اخبار را وارونه جلوه می دهند نیز بیش از یکی دو سال دیگر نمی توانند به این وارونگی ادامه دهند و در نهایت این گروه از مردم نیز به حقیقت پی خواهند برد؛ اما گروه سوم کسانی هستند که سازمان یافته و برای مقاصد و منافع خود، از رژیم آل سعود حمایت می کنند.

رضایی درباره غیرقابل دفاع بودن حمله ائتلاف متجاوز به یمن نیز گفت: انتخاباتی برگزار و دولتی تشکیل شد. بین رئیس جمهور و کابینه اختلافی به وجود آمد و رئیس جمهور استعفا داد؛ اما عربستان سعودی این فرد فراری مستعفی را پای کار آورده است. عربستان به بهانه دفاع از فردی فراری و مقامی فاقد مشروعیت سیاسی به یمن حمله کرده است و این کشور را می کوبد.

استاد دانشگاه جامع امام حسین(ع) تاکید کرد: حمله عربستان به یمن هیچ مشروعیتی ندارد؛ زیرا مردم یمن به عربستان حمله و کسی را ترور نکردند؛ بلکه فرار رئیس جمهورشان مساله داخلی خودشان بوده است و عربستان به بهانه اینکه این رئیس جمهور نباید استعفا می داد، با زور و فشار و بمباران یمن، می خواهد اداره آینده این کشور و سرنوشت میلیون ها نفر از مردم آن را در دست بگیرد.

رضایی ادامه داد: به لحاظ روش هم اقدام متجاوزان بسیارغیرانسانی است. ائتلاف عربستان تمام ابزارهای جنگی غیراستاندارد را به کار می گیرد و روش های جنگی آنها غیرقابل قبول و برخلاف موازین انسانی است. مثلا بمب ناپالم درجهان غیرقانونی است وکسی حق ندارد از این بمب استفاده کند؛ حال آن که عربستان از این بمب آتش زا در یمن استفاده می کند.

وی با ابرازخشنودی از این که مقاومت مقدسی که شروع شده، روز به روز درحال پیشرفت است، تصریح کرد: آینده این نهضت امیدوارکننده است و مطمئن هستیم که پیروز خواهند شد. هر کس که به این نهضت کمک کند مشمول این آیه شریفه می شود که 'ان تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم'؛ زیرا صادق ترین مصداق کمک به دین خدا، کمک به مردم یمن است.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس با اشاره به مقاومت تاریخی مردم ایران در جنگ هشت ساله گفت: کمک ملت ما به مردم یمن در این جهاد بزرگ، مجاهدتی تاریخی است و مطمئن هستیم که اگر در اینجا کمک کنیم در حکم سیلی به آل سعود خواهد بود.

وی به خشم مردم ایران نسبت به آل سعود اشاره کرد و اظها داشت: مردم ما برای کمک به یمن، بیش از کمک به سوریه و فلسطین انگیزه دارند؛ زیرا به شدت از آل سعود منزجرند تا آنجا که دائما از ما می پرسند چرا در برابر عربستان مماشات می کنید. این که عربستان قطر را محاصره کرده، چاه های نفتی را از کویت گرفته است، در بحرین دخالت کرده است، در کمک به داعش موثر بوده است و نسبت به ما چنین اقدامات مخاصمت آمیزی را انجام داده است، همه از خطاهای آل سعود به شمار می آید.

/ برنا

ارسال نظر

آخرین اخبار