فیلم

فیلم مهاجرت: خدایان و پادشاهان به مهاجرت حضرت موسی و قوم بنی اسراییل از سرزمین مصر می‌پردازد به این شکل که فرعون مردم مصر را به بردگی گرفته است

مهاجرت: خدایان و پادشاهان Exodus: Gods and Kings

کارگردان: ریدلی اسکات

تهیه کنندگان: پیتر چرنین- دیلان کلارک- ریدلی اسکات- جنو تاپینگ

بازیگران: کریستین بیل سیگورنی ویور - بن کینگزلی

 ارون پل- جوئل ادگورتون- جان تورتورو

فیلم مهاجرت: خدایان و پادشاهان به مهاجرت حضرت موسی و قوم بنی اسراییل از سرزمین مصر می‌پردازد به این شکل که فرعون مردم مصر را به بردگی گرفته است اما با ظهور حضرت موسی و معجزات او، قوم بنی اسرائیل به او ایمان می­آورند و دریک شب از مصر فرار می‌کنند اما فرعون به آن‌ها حمله کند و آن‌ها به واسطه معجزه حضرت موسی، زنده می‌مانند. این فیلم براساس دومین کتاب تورات به نام "سفر خروج " ساخته شده است و قرار است در ماه دسامبر سال جاری میلادی اکران شود.

اما انتشار تریلری از فیلم، انتقادات گسترده­ای را در شبکه‌های اجتماعی و به ویژه در بین سیاه پوستان به همراه داشت. برخی فیلم را به تحریف وقایع تاریخی متهم کرده‌اند. اما آنچه بیش از همه مورد نقد قرار گرفته است رویکرد نژاد پرستانه این فیلم است.

مهاجرت: خدایان و پادشاهان Exodus: Gods and Kings

تمام نقشهای اصلی فیلم از جمله حضرت موسی، فرعون و مادر فرعون را سفید پوستان بازی کرده‌اند و درمقابل نقش برده‌ها به سیاه پوستان رسیده است. واین درحالیست که بسیاری معتقدند مصریان باستان بیشتر سبزه و یا سیاه پوست بوده‌اند نه سفید پوست.همین امر موجب شده است که سیاه پوستان از هم اکنون تماشای این فیلم را تحریم کنند و از سایرین نیز بخواهند این فیلم را نبینند.

هم اکنون باتجمعات اعتراض آمیز سیاه پوستان امریکایی درپی قتل یک نوجوان سیاه پوست، نیزدامنه انتقادات را گسترده تر کرده است. اسم گلشیفته فراهانی، نیز در لیست بازیگران این فیلم دیده می‌شود. او پیش از این نیز در با ریدلی اسکات کارگردان این فیلم، تجربه همکاری داشته است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار