حلیلگران اسرائیلی صرفنظر از نتیجه مذاکرات لوزان معتقدند این رژیم در شرایط دشوار و مشکلی قرار گرفته و توانایی تاثیرگذاری بر آمریکا را از دست داده است.

خبرهای بسیار بد برای اسرائیل از مذاکرات لوزان

به گزارش گلستان 24، شبکه "المیادین" امروز گزارش داد که  اسرائیل آخرین تلاش های خود را برای جلوگیری از دستیابی به توافقنامه هسته ای بین ایران و گروه پنج بعلاوه یک در مذاکرات لوزان انجام می دهد.

 

منال اسماعیل گزارشگر شبکه تلویزیونی المیادین، درباره نگرانی اسرائیل از احتمال دستیابی به توافق بین ایران و گروه پنج بعلاوه یک در مذاکرات هسته ای گفت: در حالی که دیدارها و مذاکرات دیپلماتیک در لوزان ادامه دارد، اسرائیل پیش از اعلام توافقنامه احتمالی بین ایران و شش کشور بزرگ، تبلیغات گسترده ای را برای هراس افکنی در این باره آغاز کرده است. رسانه های اسرائیلی می گویند این رژیم به تلاش ها در آخرین لحظات برای ایجاد مانع در دستیابی به توافقنامه احتمالی ادامه می دهد. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل با تکرار هشدارهای خود در مورد توافق با ایران، این حمله تبلیغاتی را آغاز کرد. نتانیاهو از تحولات کنونی در یمن برای رسیدن به هدف خود سوء استفاده کرد.

 

در ادامه این گزارش آمده است: موشه یعلون وزیر جنگ اسرائیل تاکید کرد پیش بینی می شود توافقنامه بسیار بدی با ایران امضا شود. تحلیلگران اسرائیلی صرفنظر از نتیجه مذاکرات لوزان معتقدند این رژیم در شرایط دشوار و مشکلی قرار گرفته و توانایی تاثیرگذاری بر آمریکا را از دست داده است. اسرائیل به همین علت تلاش می کند حمایت کشورهای بزرگ را برای تقویت موضع خود جلب کند.


مؤاف واردی خبرنگار امور سیاسی کانال دهم تلویزیون اسرائیل گفت: «خبرهایی که از لوزان می رسد برای اسرائیل بسیار بد است. اسرائیل فقط توانست در بندهای کوچکی از توافقنامه تاثیر بگذارد، اما نتوانست تاثیر کلی بر توافقنامه داشته باشد. بنابراین دولت بنیامین نتانیاهو تاثیر خود را از دست داده است وقدرت آن برای جلوگیری از دستیابی به توافقنامه تقریبا به صفر رسیده است.»

 

آلون بن دیوید خبرنگار امور نظامی کانال دهم تلویزیون اسرائیل گفت: «ما به اوضاعی رسیده ایم که اسرائیل به فرانسویها متوسل شده است تا بر آمریکاییها درباره توافق با ایران تاثیر بگذارد و این مسئله بی سابقه است. آنچه درباره آن سخن گفته می شود، توافقنامه بسیار بدی است.»


گزارشگر المیادین خاطر نشان کرد: در حالی که جامعه جهانی روزنه ای برای حل پرونده هسته ای ایران مشاهده می کند، اسرائیلی ها فقط تاریکی می بینند. در شرایطی که بعضی طرف ها در اسرائیل به گزینه نظامی علیه تاسیسات هسته ای ایران اشاره می کنند، روزنامه هاآرتص توسل به چنین گزینه ای را غیرمنطقی توصیف کرد زیرا کشورهای بزرگ در حمایت از رسیدن به توافقنامه با ایران توافق نظر دارند./جام نیوز

ارسال نظر

آخرین اخبار