واعظی اعلام کرد:

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به تحقق ۱۲۰ درصدی منابع اعتباری سفر نخست رئیس جمهور به استان گلستان، گفت: حدود ۶۳۵ میلیارد تومان برای پروژه‌های مختلف مصوب شده بود که تاکنون ۷۵۰ میلیارد تومان به استان اختصاص داده شده است.

تحقق ۱۲۰ درصدی منابع اعتباری سفر نخست رئیس جمهور به استان گلستان

به گزارش گلستان 24 ؛ محمود واعظی شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهارداشت: امیدوارم سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان گلستان مایه خیر و برکت باشد.

 وی با اشاره به وجود جاذبه‌های متعدد طبیعی و تاریخی در استان گلستان، گفت: همه باید تلاش کنیم تا استان گلستان را به خوبی نه تنها به همه مردم ایران بلکه به مردم کشورهای منطقه و حتی اروپایی معرفی کنیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه گلستان در بخش‌های مختلف ظرفیت‌های بی‌شماری دارد، افزود: صنایع‌دستی، اقوام مختلف با تنوع فرهنگی، انواع محصولات کشاورزی، جاذبه‌های گردشگری و غیره از داشته های این استان است. همین مسئله سبب شد تا در جلسه‌های هماهنگی این سفر و متقاعد کردن وزرا برای گنجاندن خواسته‌های مردم و مسئولان این استان در برنامه های سفر رئیس جمهور، کار سختی نداشتیم.

وی ادامه داد: در جلسه هماهنگی سفر رئیس جمهور به استان گلستان که با حضور وزرا و استاندار گلستان برگزار شد، افزون بر برنامه‌‌های اصلی، آقای روحانی چند پروژه پیشنهادی در حوزه بیمارستانی، توسعه کشاورزی و فاضلاب و غیره برای استان گلستان داشت.

واعظی با اشاره به عمر کوتاه استان گلستان، بیان داشت: رئیس جمهور می‌خواهد گلستان حداقل در مقایسه با استان‌های همجوار خود از جمله مازندران و سمنان، 5 تا 10 سال آینده چیزی کم نداشته باشد.

وی یکی از دلایل حضور رئیس جمهور در گنبدکاووس و دیدار با مردم شرف گلستان را قدردانی دولت از این مردم دانست و افزود: مردم این استان در سال‌های 92 و 96 در انتخابات ریاست جمهوری سنگ تمام گذاشتند و با حضور و رای خود نشان دادند که وفادار به نظام هستند. حتی در برخی از مناطق این استان بیش از 90 درصد مردم در انتخابات شرکت کرده بودند. پیشرفت گنبدکاووس و شرق گلستان یکی دیگر از دلایل حضور رئیس جمهور در این منطقه است.

رئیس دفتر رئیس جمهور در ادامه به تحقق 120 درصدی منابع اعتباری سفر نخست رئیس جمهور به استان گلستان گفت: حدود 635 میلیارد تومان برای پروژه‌های مختلف مصوب شده بود که تاکنون 750 میلیارد تومان به استان اختصاص داده شده است. با این‌حال دولت برای تحقق مانده تعهدات دولت در سفر نخست 85 میلیارد تومان اعتبار به این استان اختصاص خواهد داد.

وی با اشاره به موضوعات مورد تاکید در سفر رئیس جمهور به استان گلستان گفت: در این سفر بر روی 11 حوزه که می‌تواند در آینده سبب تحول استان شود، برنامه‌ریزی کرده‌ایم. در بخش آموزش عالی 3 پروژه، 7 پروژه در بخش آموزش و پرورش، 8 پروژه در حوزه ورزشی، 2 پروژه بزرگ در بخش عمران شهری و روستایی و 9 پروژه در بخش کشاورزی خواهیم داشت. همچنین در بخش انرژی، گردشگری، منابع آب، بهداشت و درمان و بازرگانی نیز پروژه‌های خوبی پیش‌بینی شده است.

وی افزود: افزون بر اعتباراتی که دولت قرار است به این استان اختصاص دهد، پیرو جلسه‌هایی که مدیران عامل بانک‌ها، بنگاه‌های بزرگ و بخش خصوصی داشتیم؛ بنا شده است تا پروژه‌های مختلف از محل سرمایه این بخش‌ها در استان گلستان ایجاد شود. همچنین در کنار افتتاح متعددپروژه‌ها در سفر رئیس جمهور به استان گلستان چند تفاهم‌نامه همکاری با بخش‌های مختلف نیز به امضاء خواهد رسید.

واعظی با تاکید بر حمایت دولت از بخش خصوصی بیان داشت: امروز بیش از هر زمان دیگری باید از بخش خصوصی حمایت کنیم. تلاش می‌کنیم تا منابع بانک‌ها را به جای اینکه در تهران و جاهای بزرگ حبس باشد به سمت استان‌هایی مانند گلستان جهت دهیم.

وی ادامه داد: استان گلستان 20 درصد بیش از سهمیه ابلاغی از منابع بانکی برای رونق کسب و کارها برخوردار شده و رتبه دوم کشور را دارد. برای همین نرخ بیکاری و تورم در گلستان کمتر از متوسط کشوری است.

وی در ادامه به فرارسیدن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهارداشت: مردم در 40 سال گذشته با حضور پرشور خود در راهپیمایی‌های 22 بهمن نشان دادند که ممکن است از برخی مسائل دلخور و نگران و حتی انتقاداتی هم داشته باشند اما هرجا پای انقلاب و رهنمودهای مقام معظم رهبری به میان می‌آید؛ همه با هم اشتراک داریم و می‌ توانیم مشکلات‌مان را حل کنیم.

وی ادامه داد: شاید تا 22 بهمن امسال مراسم مردمی که رئیس جمهور در آن حضور داشته باشد، نداشته باشیم. مردم گلستان و به ویژه شهرستان گنبدکاووس می‌توانند با کاری که فردا در استقبال از رئیس جمهور رقم می‌زنند؛ زودتر از دیگران به استقبال 22 بهمن و چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی بروند.

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار