سخنان اخیر نبی هزارجریبی نماینده گرگان و آق قلا و لیست امید در مجلس شورای اسلامی در خصوص باج گرفتن برخی مدیران واکنش های مختلفی را به همراه داشت .

 مدیران باج بگیر با تایید نمایندگان استان منصوب شده اند / یک سیخ به خود بزنید یک جوالدوز به دیگران !!

به گزارش گلستان 24 ؛ نبی هزارجریبی نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی که با حمایت لیست امید به مجلس رفت ، در نشست شورای اداری شهرستان گرگان گفت : مدیران ما بسیار زحمت می کشند ولی توسط "بعضی از مدیران باج گیری ها از مردم صورت می گیرد" و باید سازمان بازرسانی و دیوان محاسبات نظارت ویژه به این بخش کنند.(مهر)

در اینجا باید به چند نکته اشاره کرد :

این اولین بار است که مسئول و نماینده ای صراحتا عنوان می کند که برخی از مدیران گلستانی باج می گیرند(حتما ایشان مدارک و مستنداتی دارند که در چنین جایگاهی چنین حرفی می زنند) و از این حیث یک افشاگری و یک هشدار جدی محسوب می شود و همانطور که خود ایشان نیز ذکر کرد باید یک تلنگری به سازمان بازرسی استان ، دیوان محاسبات و البته برخی نهادهای خاص!! زد .

اما نکته مهم اینست که مدیرانی که در سالهای اخیر و خصوصا در دولت تدبیر و امید در استان گلستان منصوب شده اند طبق هماهنگی صورت گرفته با وزیر کشور و استانداری  گلستان ، با مشورت و تایید نمایندگان استان صورت گرفته است و امروز اگر مدیری تخلفی می کند یا باج و رشوه می گیرد باید اول از همه خود نماینده زیر سوال برود که چرا چنین مدیری را انتخاب یا تایید کرده است ؟

مهمتر اینکه جناب آقای هزارجریبی شما در جایگاهی قرار دارید که بالاتر از سازمان بازرسی و دیوان محاسبات حتی می توانید به عنوان وکیل مردم به رئیس جمهور هم گیر دهید و شخص دوم مملکت را استیضاح کنید چون طبق قانون وظیفه مهم نظارت به شما تفویض شده ، حال چرا این وظیفه مهم و خطیر را از روی دوش خود گرفته و به سازمان بازرسی و دیوان محاسبات و ... محول می کنید .

شما و سایر نمایندگان استان زمانی که مسئولین ستادهای انتخاباتی و افرادی که پوستر می چسباندند و برای کاندیداها تبلیغات می کردند را به عنوان مدیر معرفی و حمایت کردید ، باید فکر این روزها را می کردید که هر تازه به دوران رسیده عرصه را وارد مسائل مهم سیاست و مملکت داری نکنید .

جناب آقای هزارجریبی ! از ماست که بر ماست و شک نکنید مجلس و نماینده ضعیف باعث انتخاب استاندار ضعیف تر و نتیجه مدیران کل ضعیف و بعضا متخلف و باج بگیر خواهد شد .

جناب آقای هزارجریبی ! اگر اقعا احساس می کنید مسئولان و نهادهای نظارتی کاری نمی کنند اسامی متخفان و باج بگیران را رسانه ای کنید تا ماهیت چنین روبه صفتانی که با زندگی مردم و آبروی نظام بازی می کنند برملا شود .

وقتی نماینده ای برود در یک وزارتخانه ای در تهران و برای یک مدیر کلی که دو ساله بازنشسته شده حکم تمدیدی بگیرد ، به صرف اینکه این فرد قول داده ، قوم وی در انتخابات بعدی از این نماینده حمایت کند ، دیگر چه انتظاری از این مدیر می توان داشت ؟

وقتی نماینده مجلسی مستقیما پیش وزیر صنعت ، معدن و تجارت برود و برای یک کارخانه آرد متخلف 3 هزار تن گندم بدون مجوز اداره غله استان بگیرد ، چه انتظاری می توان داشت ؟

وقتی یک فعال ستادی یک نماینده که اعتیاد دارد ، با فشار نماینده معاون اداره کل شود ، چه باید گفت ؟ وقتی در ناهارخوران و زیارت ویلایی هست که به اتاق انتصابات مرکز استان معروف شده و نماینده هم رفت و آمد دارد ، چه باید گفت ؟ و نمونه های متعدد که ماشاء الله در استان کم هم نیست .

انتهای پیام /

 

ارسال نظر

آخرین اخبار