تحلیلگر مسائل سیاسی؛

دکتر سلیماندوست: دکتر محمد مرسی اولین رییس جمهور منتخب مردمی مصر امروز در حین برگزاری جلسه محاکمه‌اش درگذشت، این پایان زندگی دردناک و غم‌انگیز رهبری اخوانی و مبارز بود که با بی‌بصیرتی، سرنوشت خود و ملتش را تعییر داد و ملتی بزرگ و انقلابی را از اوج عزت به ذلتی بی‌پایان کشاند.

 پایان مردی که به شیطان بزرگ اعتماد کرد/هر انقلابی بدون پشتوانه مردمی یک شبه ساقط می شود

به گزارش گلستان24؛ دکتر علی سلیماندوست تحلیلگر مسائل سیاسی در گفت وگویی با خبرنگار گلستان24 اظهار کرد:پس از بیداری اسلامی و پیروزی انقلاب مردمی مصر، مرسی و همراهانش در اخوان المسلمین، بر این باور بودند که برای عبور از بحران‌های اقتصادی و سیاسی و... پساانقلاب در مصر، تنها گزینه، اعتماد به آمریکا و عربستان سعودی است.

 این تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه قصد دولت مرسی از ارتباط با کشور آمریکا این بود تا ضمن عبور از بحران، امکان خنثی‌سازی کودتاها را نیز داشته باشند،تصریح کرد:غافل از آن که فقط در کمتر از یکسال و نیم با کودتای آمریکایی،سعودی او و رهبران انقلاب دستگیر شدند و قیام مردم نیز با مشت آهنین ارتش سرکوب شد.

وی بزرگ‌ترین و فاحش‌ترین اشتباه مرسی و تیم او را اعتماد به وعده‌های آمریکایی _سعودی خواند وخاطرنشان کرد:پشت کردن به مردم و آرمان‌های انقلاب مصر و بیداری اسلامی نیز یکی از بزرگترین اشتباهات محمد مرسی بود؛ مرسی که تحصیلکرده آمریکا بود باور نمی‌کرد که آمریکا، سعودی و رژیم صهیونیستی دشمنان قسم خورده ملت‌ها و انقلاب‌های آزادی‌بخش هستند و هرگز به‌دنبال کمک به مردم مصر نیستند.

دکتر سلیماندوست،یادآور شد: جالب‌تر اینکه کودتا علیه مرسی دقیقا توسط فردی به نام ژنرال عبدالفتاح السیسی صورت گرفت که توسط مرسی به فرماندهی ارتش مصر منصوب شده بود،مرسی هرگز نتوانست بفهمد که یک انقلاب بدون پشتوانه و همراهی مردمی، یک شبه ساقط خواهد شد.

این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد:نکته بسیار برجسته و عبرت‌آموز سرنوشت انقلاب اسلامی ایران  که وارد دهه پنجم خود شده این است این است که استمرار و پیشرفت انقلاب اسلامی مرهون رهبری بی‌نظیر و الهی امام خمینی (ره) و رهبریِ حکیم و فرزانه پس از اوست که با همراهی کامل مردم و با اعتماد به وعده‌های الهی، بصیرت و پایداری از آرمان‌های اصلی انقلاب دفاع کردند.

وی در پایان با تاکید بر اینکه بی اعتمادی کامل به شیطان بزرگ اصل ثابت امام و رهبری و مردم بوده اس،یادآور شد: این اصل اساسی در سیره سیاسی امام و رهبری مبانی عمیق دینی دارد و یکی از مهم ترین دلایل پیشرفت‌های سیاسی، منطقه‌ای و حتی علمی و اقتصادی جمهوری اسلامی در چهار دهه گذشته؛ همین اصل مترقی است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

آخرین اخبار