رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در گلستان گفت: برخی از کسانی که میثاق‌نامه را امضا کردند و برخی دیگر که امضا نکرده بودند به نفع کاندیداهای شورای ائتلاف انصراف دادند.

انصراف تعدادی از نامزدهای انتخابات مجلس به نفع کاندیداهای شورای ائتلاف

به گزارش گلستان ۲۴؛ حجت‌الاسلام سیدعلی طاهری شامگاه یکشنبه در همایش یاوران انقلاب با اشاره به سازوکار شورای ائتلاف نیروهای انقلاب برای انتخاب نامزدهای نهایی این شورا اظهار داشت: برای نخستین بار این روال برنامه‌ریزی شد و در قالب شورای ائتلاف نیروهای انقلاب برای معرفی کاندیداهای انتخابات مجلس به جمع‌بندی رسید.

وی افزود: پس از برگزاری جلسات مجمع حدود 22 نفر داشتیم که برای امضای میثاق‌نامه اعلام آمادگی کرده بودند که 4 نفر آنان سیستانی بودند و حرف‌هایی درباره میثاق‌نامه داشتند. در مجموع 18 نفر میثاق‌نامه را امضا کردند و در مجمع دوم تعداد این افراد از 18 نفر به 8 نفر رسید.

طاهری ادامه داد: اسامی به تهران اعلام شد با این حال شورای مرکزی به اسامی ما اکتفا نکرد و سیاستش این بود که کل فعالان انتخاباتی را در نظرسنجی‌ها مطرح کند. طبق دستورالعمل قرار شد با حضور نامزدها پاکت‌ها باز شود که این کار با حضور نامزدها و شوراهای ائتلاف سراسر استان انجام شد.

وی گفت: با این حال برخی دوستان که جزو 8 نفر اول بودند اما بعدها صلاحیت آنها دچار مشکل شده بود مدعی بودند که اسامی آنها در لیست نظرسنجی نیست که این گونه نبود. مردم در نظرسنجی به تأیید یا رد صلاحیت‌ها کاری نداشتند. بین کسانی که میثاق‌نامه را امضا کرده بودند شیخ سعید بیرقدار رأی اول و غلامرضا منتظری رأی دوم را داشت. جمع‌بندی نظر شورای گرگان به شورای استان آمد و نظراتی مطرح شد و از 23 نفری که در آن جلسه حضور داشتند 16 نفر تأکید کردند که نتیجه نظرسنجی باید ملاک عمل شورای ائتلاف باشد.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب بیان داشت: طبق تصمیمی که قبلا شورا اعلام کرده بود، کسانی که میثاق‌نامه را امضا کردند باید انصراف می‌دادند. باید از کسانی که بعد از اسامی نهایی اعلام انصراف کردند که از آنها قدردانی کرد. این تجربه می‌تواند با رفع اشکالات و نواقصی که دارد یک روش مبتنی بر نظرات مردم و جریان انقلابی برای رسیدن به گزینه های نهایی باشد. برخی از کسانی که میثاق‌نامه را امضا نکرده بودند برای ایجاد وحدت از ادامه حضور در انتخابات انصراف دادند و فقط 3 نفر از کسانی که میثاق‌نامه را امضا کرده بودند هنوز به جمع‌بندی نرسیدند که کنار بروند.

/تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار