سید حسن نصراالله امروز در همایش «پیشاهنگان مهدی» :

سید حسن نصراالله دبیر کل حزب‌الله لبنان امروز در همایش «پیشاهنگان مهدی» وابسته به موسسه «کشافة المهدی» لبنان، میلاد با سعادت امام مهدی عج‌ را تبریک گفت در خصوص مسائل منطقه سخنرانی کرد.

نه از تهدیدها و نه از جنگ شما نمی‌ترسیم

دبیر کل حزب‌الله در ابتدا اعلام کرد که سخنان خود را در سه بخش ایراد خواهد کرد و بخش نخست را به مسائل سیاسی اختصاص خواهد داد.

به گزارش گلستان 24، نصرالله با اشاره به مانور ارتش رژیم صهیونیستی درون سرزمین اشغالی گفت:  جبهه داخلی اسرائیل دائما دور از درگیری‌ها بوده، اما در جنگ تموز، جنگ به دورن خاک دشمن کشیده شد.

وی ادامه داد: در این رزمایش چند تن از مسئولان اسرائیلی تهدیداتی را متوجه لبنان کردند و از انفجارها و آواره کردن سخن راندند، در این باره باید گفت، اولا، این یک جنگ روانی است و همواره جزئی از سلاح دشمن برای شکست مردم عرب بوده است؛ این رژیم از ابتدای تأسیس بر انفجار و کشتار و جنایت بنا شده است ومردم لبنان و منطقه باید بدانند که دشمنی به نام اسرائیل وجود دارد و چنین جنایاتی طبیعت حال دشمن است.
حسن نصرالله در خطاب به رژیم صهیونیستی گفت: شما مشخص کردید که ارتش فراری و شکست خورده هستید و به این خاطر دست به این رزمایش زده‌اید، چرا که مقاومت تمام مناطقی را که رزمایش در آن صورت گرفته را در بر گرفته است.

وی ادامه داد: در این رزمایش چند تن از مسئولان اسرائیلی تهدیداتی را متوجه لبنان کردند و از انفجارها و آواره کردن سخن راندند، در این باره باید گفت، اولا، این یک جنگ روانی است و همواره جزئی از سلاح دشمن برای شکست مردم عرب بوده است؛ این رژیم از ابتدای تأسیس بر انفجار و کشتار و جنایت بنا شده است ومردم لبنان و منطقه باید بدانند که دشمنی به نام اسرائیل وجود دارد و چنین جنایاتی طبیعت حال دشمن است.

حسن نصرالله در خطاب به رژیم صهیونیستی گفت: شما مشخص کردید که ارتش فراری و شکست خورده هستید و به این خاطر دست به این رزمایش زده‌اید، چرا که مقاومت تمام مناطقی را که رزمایش در آن صورت گرفته را در بر گرفته است.

سید حسن نصراالله دبیر کل حزب‌الله لبنان امروز:
 
عرسال و قلمون

نصرالله افزود: در هفته‌های گذشته پرونده‌ای در لبنان مطرح شد به نام شهرک و ارتفاعات عرسال و اشغال این منطقه به دست گروه‌های تروریستی و کاری که باید برای لبنانی‌ها کرد.

در این میان مواضع و سخنان و واکنش‌هایی مطرح شد. من درباره این مسئله و حساسیت آن اندکی صحبت می‌کنم. اولا در خصوص شهرک عرسال ما بسیار موضع روشنی داشتیم. من بین شهرک و ارتفاعات عرسال تفاوت قائل شدم و گفتم که اهالی آن برادران ما هستند. امروز تاکید می‌کنم که هیچ گاه در اندیشه و طراحی ورود به شهرک عرسال نبود‌ه‌ایم.

ما همیشه گفته‌ایم که این شهرک از طرف گروه‌های ترورریستی اشغال شده است و آزادسازی آن مسئولیت ارتش و دولت لبنان است.

ارتفاعات عرسال

نصرالله گفت: درباره قلمون سابقا صحبت کردیم و گفتیم که در قلمون عملیات خواهیم کرد، اما برخی گفتند که حزب‌الله ادعای دروغ می‌کند و قلمون گورستان حزب الله خواهد شد اما دیدید که چه اتفاقی افتاد. درباره ارتفاعات عرسال هم همینطور است.

الان قهرمانان مقاومت که باید به ایمان و شجاعت و مسئولیت‌پذیری آنان افتخار کنیم، در عمق ارتفاعات عرسال در حال مبارزه و پیشروی هستند. این درگیری‌ها اکنون در جریان است اما اینکه به کجا خواهد رسید و سرانجامش چه خواهد شد، فعلا سخنی نمی‌گوییم و گفتیم که جنگ ، خود از خود سخن خواهند گفت.

نصرالله افزود: در روزهای گذشته به دست نیروها و مبارزان مقاومت لبنان دهها کیلومتر از خاک اشغال شده لبنان به دست گروه‌های تروریستی آزاد شده است. این پیشروی مهم در ارتفااعات فلیطه و همچنین ارتفاعات موسی در کو‌ه‌های الثلاجه آزاد شد. تاکید می‌کنم که دستاورهای روزهای گذشته عملا و بدون هیچ تردیدی، سبب شده است که مقاومت و ارتش سوریه دست بالا را در این منطقه داشته باشد.

در حاشیه این جنگ، نکاتی هست که باید به آن اشاره کنیم. ما گفتیم که اگر دولت از مسئولیت خود در این خصوص شانه خالی کند، مردم بقاع و عشایر از مسئولیت خود شانه خالی نخواهند کرد. مردم این منطقه صادقانه آمادگی خود را اعلام کردند و ما از آنان تشکر می‌کنیم که درک و فهم دقیق و صحیحی از خطرات موجود و آمادگی برای فداکاری نشان دادند. آنچه امروز ما نیاز داریم همین روحیه و کمک و اتحاد است. ما امروز به رزمنده نیاز نداریم. برادران شما در مقاومت عده و تجهیزان انسانی و نظامی در اختیار دارند. آنچه ما در این مرحله نیاز داریم همین همبستگی و اتحاد را داریم.

وی افزود: برخی از تشکیل نیروی بسیج مردمی سخن گفتند. اما ما الان به چنین چیزی نیاز نداریم. ما به بسیج عمومی نیاز داریم اما الان نیاز به تشکیل «الحشد الشعبی» نداریم.

مسائل داخلی لبنان

نصرالله در خصوص دولت و نیروهای سیاسی لبنان گفت:  باید بگویم که از همه می‌خواهم که امور کشور را جدی بگیرند و باید اهمیت وضعیت کنونی را درک کنند. اگر بخواهند منتظر متغیرات منطقه‌ای مانند یمن و عراق یا سوریه باشند، باید بگویم که بر سراب تکیه می‌کنند و این نوعی توهم است که منتظر تغییرات منطقه باشند. 

داعش همان القاعده است که خالقش آمریکا،عربستان و پاکستان هستند

نصرالله در خصوص سازمان تروریستی داعش نیز گفت: داعش کار خود را از عراق آغاز کرد. این سوال مطرح بود که داعش را چه کسی ساخته است. در دوره‌ای تبلیغات رسانه‌ای گمراه‌کننده زیادی در این خصوص بود. زمانی که یک انتحاری در قطیف در القدیح خود را در مسجدی از مساجد شیعیان خود را منفجر کرد و دوباره مقابل یک مسجد دیگر انفجاری مشابه رخ داد و جوانان شجاع مانع آن شده بودند که وارد مسجد شود، برخی رسانه‌های خلیج (فارس) گفتند که ایران در ورای داعش ایستاده است.

نصرالله گفت: ببینید ایران که متهمش می‌کنند که نشر تشیع می‌کند، می‌گویند که ایران است که داعش را حرکت می‌دهد و حمایت می‌کند تا در مساجد شیعیان در دمام و قطیف عربستان انفجار ایجاد کند. واقعا باید به این تحلیل آفرین و ماشاء الله گفت.

نصرالله افزود: همین مسئله در عراق و سوریه است. چه کسی داعش را ساخت؟. برخی می‌گویند که بشار اسد داعش را ساخت. داعشی که الان بخشی از دیرالزور و حسکه را در شرق سوریه اشغال کرده است. اگر ما بخواهیم چنین فیلمی در هالیوود بسازیم نمی‌توانیم... این حرف بدون منطق و استدلال است.

دبیر کل حزب‌الله افزود: برخی هم می‌گویند که ایده تاسیس داعش از نصرالله است تا با آن جبهه النصره و دیگر گروه‌های مسلح را شکست بدهند. این چه استدلالی است ؟ این مسئله از مسائل کاملا روشن است که داعش یعنی دولت اسلامی در عراق و شام، گروه القاعده در عراق است که زعامت آن دست به دست شد که زمانی با اسامه بن لادن بیعت شد و بعد از آن با ایمن الظواهری. این گروه همه روابطش، منابع مالی‌اش، کسانی که با آن کار می‌کنند روشن است.

نصرالله افزود: همه دنیا می‌دانند که چه کسی القاعده را تاسیس کرد. سرویس اطلاعاتی آمریکا، عربستان و پاکستان القاعده را تاسیس کردند. این مسئله و اسناد آن در کتابها و مولفات بسیاری آماده است.

اما آنکه امروز حقیقتا با داعش مبارزه می‌کند، همان کسانی هستند که آنان را به حمایت از داعش حمایت می‌کنند یعنی جمهوری اسلامی ایران، برادرانمان در عراق و سوریه هستند. اما کسانی دیگر که نفت و گاز دارند و با پول آن از داعش حمایت می‌کنند و برخی دیگر با باز گذاشتن مرزهایشان از آن حمایت می‌کنند، حامی آن هستند.

عربستان تحمل یک کلمه انتقاد از جنگ یمن را ندارد

نصرالله گفت: امروز 72 روز از تجاوز آشکار عربستان به یمن می‌گذرد. اگر کسی به این جنگ اعتراض می‌کرد عربستان با تمام امکاناتش آن را متوقف می‌کند. برخی نهادها و سازمان‌های بین‌المللی سکوت کردند حال آنکه می‌دانستند این تجاوز کاملا روشن است. حتی بیشتر از این. اگر برخی طرف‌های سیاسی یا افراد یا نشریه‌ها از عربستان انتقاد می‌کردند، یا این جنگ را محکوم می‌کردند، نظام سعودی از همه طریق، از طریق فشار بر رسانه‌ها، از طریق تهدید و رشوه و از طریق سرویس جاسوسی فشار وارد می‌کرد تا کسی حتی یک کلمه هم محکوم نکند یا انتقاد نکند. برای همین امروز می‌بینیم که برخی شبکه‌های ماهواره‌ای بسته شدند یا تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند. اگر شما (عربستانی‌ها) به خود اطمینان دارید چرا مانع این انتقادها می‌شوید. این موضع نشانه ضعف شماست.

دبیر کل حزب‌الله افزود: اما ما در هر لحظه و ساعت و در هر مناسبتی این تجاوز وحشیانیه و یاغیگرانه عربستان را محکوم می‌کنیم. ما امروز در روز 72 این تجاوز صحبت می‌کنیم و همان حرف روز اول را می‌زنیم.

بخش فرهنگی سخنان سید حسن نصرالله

نصرالله گفت: نکته اول: اصل مسئله مهدی و بحث آمدن شخصی در آخرالزمان با مشخصات کذا و کذا است. این امر کاملا قطعی است نزد مسلمانان. روایات زیادی هم در این خصوص است که برخی از آنان به تواتر است. در این چارچوب برخی امور نزد همه مسلمانان پذیرفته شده است. اینکه فردی به نام مهدی که آخرالزمان می‌آید از ذریه محمد (ص) است. همچنین او از ذریه فاطمه (س) است. که ویژگی های دینی، معنوی و علمی و معرفتی و رهبریتی دارد که با طاغوت‌های دنیا مقابله می‌کند و زمین را پس از آنکه پر از ظلم و فساد شده است ، پر از عدل و داد می‌کند.

نصرالله افزود: بله در اینجا بحثی اختلافی هست درباره تولد ایشان. ما اعتقاد داریم که ایشان متولد شده است و فرزند امام حسن عسکری و امام هادی است تا به نسل او به امام حسین می‌رسد از ذریه فاطمه س. برخی دیگر نظرشان این است که ایشان در آخرالزمان متولد خواهد شد و چندین سال زندگی می‌کند تا شرایط فراهم شود تا آماده ظهور شود.

وی ادامه داد: نکته دیگری هست که (روایاتی) در کتب مسلمانان هست و از اتفاقات آینده سخن می‌گوید. یعنی پیغمبر (ص) در مسجد بوده و از آینده صحبت می‌کرده است. نه از آخر الزمان بلکه از آینده نزدیک. تا اینکه از اتفاقات آخر الزمان و نشانه‌های ظهور و آخر الزمان صحبت کرده است. هر پیامبری درباره آن صحبت کرده و روایاتی در این خصوص وجود دارد.

نصرالله افزود: از هجرت پیغمبر ص به مدینه تاکنون خیلی از اتفاقات مانند تشکیل حکومت بنی‌امیه و جنبش خراسانی‌ها و حکومت بنی‌عباس‌ و حمله مغول‌ و اتفاقات مشابه دیگر رخ داده است... ما می‌توانیم جدولی از اتفاقاتی تهیه کنیم که پیغمبر ص از آن خبر داده بود و اکنون محقق شده است. این معجزه‌ای از رسول‌الله و ارتباط ایشان با پروردگار است. 

نصرالله با تقسیم برخی روایات گفت: برخی اتفاقات و روایات هست که از آینده سخن می‌گوید اما ضرورتا از امام مهدی سخن نمی‌گوید. قسم دیگر روایاتی است که از ظهور امام مهدی سخن می‌گوید بدون این که مدت زمانی معین کند که بگوید بعد از سه ماه یا شش ماه یا یکسال اتفاق می‌افتد.

دبیر کل حزب‌الله گفت: این موضوع خیلی مهم است. اینکه به مردم بگوییم چطور با این مسئله برخورد کنند. مردم دوست دارند که کسی از آینده به آنان خبر بدهد. این طبیعت مردم است. چرا که آینده خودشان و فرزندانشان است. برای همین در تلویزیون برخی‌ها می‌آیند و پیشگویی می‌کنند. این موضوع فی حد نفسه جذاب است. این مسئله ذوحدین است. میشود از علم پیشگویی به نفع خیر و می‌شود به نفع شر استفاده کرد. میشود برای امیدبخشی به مردم استفاده می‌کرد یا میشود برخی آن را علیه مردم استفاده کنند.

نصرالله با بیان اینکه در اینجا دو نکته وجود دارد، گفت: امروز برخی افراد هستند که از علامات و نشانه‌هایی صحبت می‌کنند که اصلا در روایات اسلامی نیامده است. حتی در روایات ضعیف هم نیامده است. نه از پیامبر نه در کتب اسلامی نیامده است. اولا باید مواظب این مسائل باشیم و گفته‌های افراد که از نزد خودشان بیان می‌کنند ارزشی ندارد. بلکه باید برآمده از روایات رسیده از پیامبر و اهل بیت باشد.

دوما،

 

در حال تکمیل...

فارس

ارسال نظر

آخرین اخبار