مشاور بین الملل رهبر معظم انقلاب در اینستاگرام نوشت: انتقال سفارت آمریکا به یکی از مقدس‌ترین اماکن مذهبی مسلمانان روند اضمحلال رژیم صهیونیستی را تسریع خواهد بخشید.

پیام ولایتی درباره انتقال سفارت آمریکا به قدس +عکس

به گزارش گلستان24؛انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس غربی روز گذشته (دوشنبه 24 اردیبهشت97) مقارن با تظاهرات سراسری اعتراضی در سالروز اشغال فلسطین( یوم النکبه) انجام شد.

به همین منظور علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با انتشار تصویری در صفحه اینستاگرام خود نسبت به این اقدام واکنش نشان داد.

علی اکبر ولایتی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

"محکومیت اقدام آمریکا در انتقال سفارت به قدس شریف
بسم الله‌الرحمن‌الرحیم

این اقدام شرم آور در انتقال سفارت آمریکا به یکی از مقدس‌ترین اماکن مذهبی مسلمانان برای رسمیت بخشیدن به جایگاه غیر قانونی و اشغالی رژیم صهیونیستی تنها چهره ظلم و اشغال‌گری را نمایان‌تر کرد و روند اضمحلال رژیم صهیونیستی را تسریع خواهد بخشید.

بازگشت به سرزمین مادری که از سوی رژیمی ستمگر و کودک‌کش اشغال گردیده خواسته به حقی است که روزی محقق خواهدشد و فلسطینیان همواره در برابر اقدامات جنایتکارانه اسرائیل با پشتیبانی آمریکا و برخی متحدین مرتجع منطقه‌ای مقاومت و ایستادگی نموده و خواهند نمود.

این ظلم و جنایتی آشکار در برابر دیدگان جهانیان از سوی دولتی شکل می‌گیرد که همواره از تروریسم و بر هم زدن صلح و ثبات منطقه‌ای با حمایت از افراط و تکفیر و سیاست تضعیف و تجزیه کشورهای اسلامی همه نوع جنایت را انجام داده‌اند، هر چند که در این مسیر موفق نبوده و نخواهندبود.به نظر می رسد دولت آمریکا که همواره مدعی حفظ صلح در جهان به رهبری خود است با اقدامات ماجراجویانه، خودسرانه و بر خلاف تمامی موازین بین‌المللی ترامپ از جمله انتقال سفارت به قدس شریف، خروج از برجام، ترغیب و تشویق برخی کشورهای منطقه در راستای تضعیف کشورهای اسلامی، نقض متعدد و مکرر تعهدات و توافقنامه‌های بین المللی و ... تنها در جهت تشدید تنش‌ها و برهم زدن صلح و ثبات در منطقه و بلکه جهان پیش می‌رود هر چند که به تعبیر مقام معظم رهبری باید بداند دوران بزن در رویی تمام شده است.قدس متعلق به همه مسلمانان جهان است و متعلق به مسلمانان خواهد ماند.‌
علی‌اکبرولایتی
۲۵اردیبهشت‌ماه۱۳۹۷"

2250349

ارسال نظر

آخرین اخبار