یک متخصص طب سنتی گفت: طب سنتی معتقد است خوابیدن بعد از طلوع صبح، خواب بعد از ناهار و خوابیدن هنگام غروب آفتاب از جمله زمان‌هایی هستند که باعث ایجاد لکه بر روی پوست خواهد شد.

شفافیت پوست با مصرف خاکشیر/ تاثیر خواب منظم در پیشگیری از ریزش مو

به گزارش گلستان24، حسین رضایی زاده متخصص طب سنتی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس به افرادی که با ریزش مو مواجه هستند توصیه کرد: طب سنتی به افرادی که با ریزش مو مواجه هستند توصیه می‌کند، ابتدا سبک زندگی و تغذیه خود را اصلاح کنند.

وی افزود: معمولا افرادی که با مشکل‌های پوستی یا ریزش مو مواجه هستند در درجه اول باید کمبود خواب و زمان خواب شبانه خود را تنظیم کنند. بهترین زمان برای یک خواب طبیعی ساعت 9 یا 10 شب است.

وی ادامه داد: تغذیه مناسب نیز در جلوگیری و درمان ریزش مو نقش بسیار اساسی دارد، همچنین مشاهده شده است در برخی موارد ریزش مو به دلیل مشکلات گوارشی و ضعف معده است.

وی در خصوص تاثیر خواب منظم بر بوجود آمدن بیماری‌های پوستی گفت: طب سنتی معتقد است خوابیدن در سه زمان می‌تواند باعث تیره شدن و ایجاد لکه بر روی پوست شود، خواب بعد از طلوع صبح، خوابیدن بعد از ناهار، یعنی با معده پر خوابیدن و خوابیدن هنگام غروب آفتاب از جمله این زمان‌ها هستند.

رضایی‌زاده در پایان توصیه کرد: مصرف خاک شیر می‌تواند موجب شفافیت پوست شود، در افرادی که از یبوست رنج می‌برند نیز توصیه می‌شود خاک شیر را با آب گرم میل کنند.

انتهای پیام/

منبع: فارس

ارسال نظر

آخرین اخبار