اشتراک
کد خبر: 96

کتاب «خانه گِرد» اثری است درباره تجاوزهای جنسی در ایالات متحده و بدتر از آن نابسامانی قانونی که مانع از پیگرد قانونی موارد تجاوز می‌شود که ظاهراً همچنان به قوت خود باقی است.

اب «خانه گِرد» اثری است درباره تجاوزهای جنسی در ایالات متحده و بدتر از آن نابسامانی قانونی که مانع از پیگرد قانونی موارد تجاوز می‌شود که ظاهراً همچنان به قوت خود باقی است.

 تجاوزهای جنسی در آمریکا

بر اساس گزارشی که در سال 2009 منتشر شده، از هر سه زن محلی، یک زن در طول زندگی‌اش مورد تجاوز قرار می‌گیرد (البته آمارهای واقعی مطئمناً بالاتر است چون زنان بومی معمولاً تجاوز را گزارش نمی‌کنند)، 86 درصد از تجاوزها و حمله‌های جنسی را مردان غیربومی مرتکب می‌شوند که فقط چند مورد تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرند، در سال 2010 سناتور داکوتای شمالی، بایرون دورگان، از قانون قبیله‌ای حمایت است. رییس جمهور باراک اوباما، در زمان ابلاغ این قانون، این وضعیت را «یورش به وجدان ما» نامید.

داستان کتاب «خانه گرد» در سال 1988 اتفاق افتاد و حوادث آن تا حدی بر اساس پرونده‌ها، گزارش‌ها و داستان‌هایی است که نتیجه‌اش کاملاً تخیلی است. این نخستین کتابی است که از لوئیز اردریچ به فارسی ترجمه و منتشر می‌شود. پیش از این، ترجمه چند داستان کوتاه و شعر از او در نشریات ایران منتشر شده بود.

«خانه گِرد» با ترجمه مانا کوشانفر در 287 صفحه، با شمارگان 1000 نسخه و قیمت 12 هزار تومان از سوی انتشارات مسافر منتشر شده است.

 

[1]. برای دانلود این کتاب به آدرس زیر مراجعه کنید:

http://pajuhesh.irc.ir/product/book/show/id/1958

اخبار مرتبط
نظرات
ارسال نظر

نظرات پس از تایید منتشر خواهد شد. آدرس ایمیلتان منتشر نخواهد شد.

آخرین عناوین
پربازدید ترین‌ها