مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان:

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و رییس کمیته فرهنگی شتاد دهه فجر گلستان گفت: گام دوم انقلاب پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری بر اهمیت دادن به جوانان با استعداد بسیار تکیه دارد و در همین راستا در ایام دهه فجر برای نخستین بار جوانان فعال حوزه فرهنگی استان شناسایی و تقدیر می شوند.

جوانان فرهیخته حوزه فرهنگ شناسایی و تقدیر می شوند

به گزارش خبرنگار گلستان 24، ظهر امروز محمد رعیت در نشست خبری دهه فجر که در محل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گلستان برگزار شد، اظهار کرد: تجلیل از جوانان فرهیخته این حوزه و توجه به مقوله فرهنگ و بخصوص فرهنگ ایرانی اسلامی یکی از ارکان مهم گام ئوم انقلاب است که باید توجه ویژه ای به آن شود و اداره کل ارشاد گلستان نیز از این پس در راستای  تاکیدات مقام معظم رهبری از توجه به این مهم و امید آفرنی در جامعه بحصوص در بین نسل جوان مغفول نخواهد ماند.

وی افزود: برنامه های متنوع زیادی از سوی این اداره کل برای ایام الله دهه فجر تداریک دیده شده است که توزیع 5 هزار جلد کتاب به ارزش 200 میلیون تومان در بین هم استانی ها در جهت توسعه فرهنگ. کتابخوانی، میزبان جشنواره ملی فجر  و و برگزاری جشنواره موسیقی اقوام ، بهره مندی از ظرفیت اقوام در حوزه فرهنگی

،برگزاری محافل قرآنی، برگزاری جشنواره تجسمی فجر، دیدار با خانواده شهدا، غبار روبی گلزار شهدا، جشنواره استانی شعر فجر و جشنواره استانی ادبیات داستانی فجر نیز از شاخص ترین رنامه های این دهه است.

وی افزود: توجه به مرزنشینان و مناطق محروم در رابطه با برگزاری برنامه های دهه فجر امسال از برنامه های اولویت دار این کمیته است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار