مدتی است معرفی قهرمانان زن در انیمیشن‌ها، و حتی بازی‌های ویدئویی به صورت یک جریان آغاز شده است. به طوری که برخی از متخصصان حوزه آموزش آمریکا نیز به این موضوع و حتی ظاهر ثابت این شخصیت‌ها به وِیژه در بازی‌های رایانه­ای اشاره کرده‌اند

خدای رعد، یک زن خواهد بود

استودیوی مارول قصد دارد سری جدیدی از انیمیشن‌های (تندر، رعد) را بسازد. اما قهرمان این سری از داستان‌های او، یک زن خواهد بود. به گفته سازندگان این کار، تندر دیگر خودش را شایسته داشتن "چکش جادویی " نمی‌داند و این یک زن است که ثابت می‌کند توانایی در اختیار داشتن آن را دارد بدین ترتیب قرار است یک زن نقش قهرمان مجموعه انیمیشن‌های "خدای رعد " را ایفا کند.

این کار توسط"جیسون ارون" نوشته و توسط "راسل دوترمن" نیز طراحی خواهد شد.

مدتی است معرفی قهرمانان زن در انیمیشن‌ها، و حتی بازی‌های ویدئویی به صورت یک جریان آغاز شده است. به طوری که برخی از متخصصان حوزه آموزش آمریکا نیز به این موضوع و حتی ظاهر ثابت این شخصیت‌ها به وِیژه در بازی‌های رایانه­ای اشاره کرده‌اند. زنانی با ظاهری تنومند و قدرتمند که با برجسته نشان دادن برخی از اعضای بدن آنها، این قدرتمندی به تصویرکشیده می‌شود.

اما دلیل پرداختن به این موضوع چیست؟ گرایشات فمنیستی را شاید بتوان بارزترین دلیل آن عنوان کرد.

خدای رعد، یک زن

جذب بیشتر مخاطبان مؤنث و تلاش برای قهرمان­سازی در این قشر را نیز می‌توان از جمله دلایل دیگران دانست. (درشماره­های قبل به تفصیل به این جریان و چرایی آن پرداخته‌ایم.)

ارسال نظر

آخرین اخبار