ژاپنی‌ها با استفاده از داستان‌های کهن خود، بسیار با ظرافت کودکان خود را به تلاش، جنگیدن برای بدست آوردن هدف، آموزش می‌دهند. به آنها می­آموزند که نباید ناامید شوند و باید تا آخرین لحظه ایستادگی کنند.

	انیمیشن "پرنسس کاگویا" به انگلیسی برگردانده می ‌شود.

نسخه انگلیسی انیمیشن ژاپنی (The Tale of Princess Kaguya داستان پرنسس کاگویا) توسط استودیوی گیبلی در حال آماده­سازی است و جی کیدز آن را توزیع می‌کند. این فیلم قرار است در 17 اکتبر اکران شود. جی کیدز همچنین قصد دارد این کار را به جشنواره‌های بین­المللی از جمله آکادمی اسکار ارائه کند.

این انیمیشن براساس یک داستان محلی ژاپنی ساخته شده است براساس این داستان: دختر بچه کوچکی که دربین بامبوها (نی خیزران) رها شده است توسط یک روستایی پیدا می شود. این دختر که نامش،"کاگویا "ست در خانه همان روستایی، بزرگ می‌شود و به دختری زیبا تبدیل می‌شود. او از روستا تا پایتخت همه را شیفته خود می­کند. از جمله 5 خواستگار اصیل و نجیب­زاده را اما در نهایت او باید با سرنوشت خود روبرو شود.

نکته جالب اینجاست که ژاپنی‌ها با استفاده از داستان‌های کهن خود، بسیار با ظرافت کودکان خود را به تلاش، جنگیدن برای بدست آوردن هدف، آموزش می‌دهند. به آنها می­آموزند که نباید ناامید شوند و باید تا آخرین لحظه ایستادگی کنند.

	انیمیشن

به راستی ما در داخل نمی‌توانیم با استفاده از قهرمانان اسطوره­ای خود البته با داستانی جذاب، مفاهیم مهم انسانی را به کودکان ایرانی بیاموزیم؟

 

ارسال نظر

آخرین اخبار