این جوانان به دلیل رزمِ مظلومانه و پای‌داری سرسختانه در محاصره، علی رغم تنهایی و ناامیدی از پشتیبانی، در تاریخ دفاع مقدس از جای‌گاه رفیعی برخوردارند

عکس یادگاری شهید مدافع حرم در کنار اساتیدش

 به گزارش گلستان24، تصویری که پیش رو دارید، مدتی قبل در محلِ یادمانِ شهدای «هویزه» (استان «خوزستان») به ثبت رسیده است. جوان خوش سیمایی که در کانونِ قاب قرار دارد، «عبدالمهدی کاظمی» است. وی از پاسدارانِ جوانِ «خمینی شهر» بود که چندی قبل، داوطلبانه، به یگان های «مدافع حرم بانوی مقاومت، حضرت زینب کبری(سلام الله علیها)» در «سوریه» ملحق شد. «عبدالمهدی» اوایل دی ماه امسال، در نبرد با «مزدوران سعودی» و «پیروان اسلام آمریکایی» خلعت شهادت پوشید.

«یادمان شهدای هویزه» در منطقه‌ی «دشت آزاده‌گان» رزم گاه و مقتلِ ده ها پاسدار از نقاط مختلف کشور است. این رزمنده گان، در 15 دی ماه 1359 شمسی، تحت فرماندهی «شهید سید محمدحسین علم الهدی» به متجاوزان بعثی یورش بردند و طی نبردی عاشورایی، پس از وارد کردن ضرباتی سخت بر متجاوزین، مظلومانه، تحت محاصره‌ی یگان‌های زرهی دشمن قرار گرفته و بال در بال ملائک گشودند. شهید «علم الهدی» و هم رزمانِ وفادارش، از معلمانِ فرهنگِ دفاع و مقاومت در ایران اسلامی به شمار می روند. «شهدای هویزه» به دلیل رزمِ مظلومانه و پای‌داری سرسختانه در محاصره، علی رغم تنهایی و ناامیدی از پشتیبانی، در تاریخ دفاع مقدس از جای‌گاه رفیعی برخوردارند و تربتِ پاکشان همه ساله، زیارت گاه صدها هزار زائر از سراسر کشور است.

روحمان با یادشان شاد

هدیه به ارواح بلندپرواز شهدای هویزه و شهدای مدافع حرم صلوات

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

 

 
 عکس یادگاری «مدافع حرم» در کنار اساتیدش
 
منبع: مشرق

 

ارسال نظر

آخرین اخبار