به منظور آشنایی مردم با شهدای هر روز، روزشمار شهدای استان گلستان توسط خبرگزاری فارس منتشر شد.

شهدای 28 دی‌ماه 8 سال دفاع مقدس استان گلستان + تصاویر

 به گزارش گلستان24، در استان گلستان با همکاری معاونت پژوهش بنیاد شهید و امور ایثارگران استان تلاش می‎کند تا اجلاسیه 4 هزار شهید گلستان در آذرماه 1395 به صورت روزشمار آلبوم شهدای این استان را به صورت هر روز با شهدای همان‎روز با چاپ عکس، نام و نام‌خانوادگی، سال شهادت و شهرستان محل تولد را منتشر کند.

زندگی بهانه‎ای برای شاد بودن در پرتو پنج ستاره استان گلستان از شهدای 28 دی‌ماه هشت سال دفاع مقدس است.

فخرآفرینانی همچون جان‎محمد لگزایی از شهرستان گرگان سال شهادت 1365، یزدان پلایی از شهرستان گنبدکاووس سال شهادت 1359، محمد خواجه از شهرستان گرگان سال شهادت 1365، عبدالحکیم قزل از شهرستان گرگان سال شهادت 1370 و جمشید سوخته‎سرایی از شهرستان علی‎آبادکتول سال شهادت 1361 بوده‎اند.

در راستای اجلاسیه بزرگ 4000 شهید استان گلستان که در آذرماه 1395 برگزار خواهد شد، معاونت فرهنگی بنیاد شهید ایثارگران اقدام به انتشار روزانه شهدای هشت سال دفاع مقدس به صورت روزانه کرده که الحمدالله مورد توجه بسیاری از علاقه‌مندان دستگاه‎ها قرار گرفته است.

معاونت پژوهش بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان اعلام کرد برای اینکه بتوانیم یک بانک اطلاعاتی برای آیند‎گان تهیه کنیم و همچنین محل رجوع برای دریافت تصاویر شهدای گرانقدر داشته باشند، اقدام به راه‎اندازی کانال تلگرامی به آدرس https://telegram.m‌e/daily_shohadayegolestan در این خصوص کرده‎ است.

روح بلند امام خمینی (ره)، شهدای هشت سال دفاع مقدس به خصوص شهدای امروز استان را با خواندن فاتحه و صلوات (اللهم صل علی محمد و آل محمد) شاد کنیم.

گفتنی است؛ اجلاسیه 4 هزار شهید هر سال در یکی از استان‎های کشور برگزار می‎شود و در سال 1395 گلستان میزبان برگزاری این کنگره است.

مسئولیت کمیته جمع‎آوری آثار شهدا و کمیته تکریم اجلاسیه 4 هزار شهید استان برعهده بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

استان گلستان بیش از 4 هزار شهید و 13 هزار جانباز و یک‌هزار و 200 آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

ارسال نظر

آخرین اخبار