اشتراک
کد خبر: 235

سری اول این فیلم بانام «300» ساخته «زاک اسنایدر» درباره نبرد ترموپیل بین ایران و یونان و حاوی رویدادهای تاریخی کاملا تحریف شده بود و تصویری غیرانسانی از پادشاه هخامنشی و سپاه ایران به نمایش گذاشته بود

سری اول این فیلم بانام  «300» ساخته «زاک اسنایدر» درباره نبرد ترموپیل بین ایران و یونان و حاوی رویدادهای تاریخی کاملا تحریف شده بود و تصویری غیرانسانی از پادشاه هخامنشی و سپاه ایران به نمایش گذاشته بود، نسخه دوم این فیلم نیز نه تنها با انتقادات فراوان ایرانیان همراه بوده است بلکه بسیاری از تاریخدانان و منتقدین سینمایی غرب نیز از میزان تحریفات تاریخی این فیلم شگفت‌زده شده‌اند.

اما در این مقاله قصد داریم این فیلم را از زوایای دیگری  مورد بررسی قرار دهیم :

سایت کامن سنس مدیا، این فیلم را سرشار از خشونت، با نمره کامل 5 از 5 دانسته و نسبت به تماشای این فیلم به خانواده­ها به ویژه به افراد زیر 16 سال، هشدار داده است.

علاوه براین، این سایت میزان روابط جنسی مطرح شده دراین فیلم را 4 از 5 تعیین کرده و از وجود صحنه­های مستهجن و تجاوز و پوشش کم بعضی کارکترهای این فیلم سخن به میان آورده است.

اما نکته جالب توجه، نمره ایست که این فیلم در بخش پیام­های مثبت کسب کرده است."فیلم 300 :ظهور یک امپراطوری"  باوجود هزینه زیاد و سه بعدی بودن فقط توانسته است نمره پایین 1 از5 را از آن خود کند. به علاوه اینکه در بخش مدل­ها و الگوهای مثبت نیز به امتیازی دست نیافته و نمره صفر را کسب کرده است.

لازم به ذکر است این فیلم برای رده سنی بالای 16 سال نیز مناسب تشخیص داده شده است.

اخبار مرتبط
نظرات
ارسال نظر

نظرات پس از تایید منتشر خواهد شد. آدرس ایمیلتان منتشر نخواهد شد.

آخرین عناوین
پربازدید ترین‌ها