نسخه دوم فیلم 300

سری اول این فیلم بانام «300» ساخته «زاک اسنایدر» درباره نبرد ترموپیل بین ایران و یونان و حاوی رویدادهای تاریخی کاملا تحریف شده بود و تصویری غیرانسانی از پادشاه هخامنشی و سپاه ایران به نمایش گذاشته بود

" 300 : ظهور یک امپراطوری"

سری اول این فیلم بانام  «300» ساخته «زاک اسنایدر» درباره نبرد ترموپیل بین ایران و یونان و حاوی رویدادهای تاریخی کاملا تحریف شده بود و تصویری غیرانسانی از پادشاه هخامنشی و سپاه ایران به نمایش گذاشته بود، نسخه دوم این فیلم نیز نه تنها با انتقادات فراوان ایرانیان همراه بوده است بلکه بسیاری از تاریخدانان و منتقدین سینمایی غرب نیز از میزان تحریفات تاریخی این فیلم شگفت‌زده شده‌اند.

اما در این مقاله قصد داریم این فیلم را از زوایای دیگری  مورد بررسی قرار دهیم :

سایت کامن سنس مدیا، این فیلم را سرشار از خشونت، با نمره کامل 5 از 5 دانسته و نسبت به تماشای این فیلم به خانواده­ها به ویژه به افراد زیر 16 سال، هشدار داده است.

علاوه براین، این سایت میزان روابط جنسی مطرح شده دراین فیلم را 4 از 5 تعیین کرده و از وجود صحنه­های مستهجن و تجاوز و پوشش کم بعضی کارکترهای این فیلم سخن به میان آورده است.

اما نکته جالب توجه، نمره ایست که این فیلم در بخش پیام­های مثبت کسب کرده است."فیلم 300 :ظهور یک امپراطوری"  باوجود هزینه زیاد و سه بعدی بودن فقط توانسته است نمره پایین 1 از5 را از آن خود کند. به علاوه اینکه در بخش مدل­ها و الگوهای مثبت نیز به امتیازی دست نیافته و نمره صفر را کسب کرده است.

لازم به ذکر است این فیلم برای رده سنی بالای 16 سال نیز مناسب تشخیص داده شده است.

ارسال نظر

آخرین اخبار