نشست اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اعضای شورای فرهنگ عمومی استان

نشست کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی

در این نشست رویکردهای فرهنگی و طرح های کمیسیون فرهنگ مجلس مورد بررسی قرار گرفت.

IMAGE635162278117462598

انتظاراتی که در حزه فرهنگ است هیچ تناسبی با اعتبارات ما ندارد. باید سهم بیشتری برای فرهنگ اسلامی قائل شد. این ها از جمله مسائلی بود که امروز در نشست مسئولان فرهنگی استان با اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس مطرح شد.

در این مراسم آیت الله نور مفیدی با اشاره به ترویج سطح زندگی اسلامی گفت : فرهنگ بیگانه به داخل نفوذ کرده و برای جلوگیری از آسیب های بیشتر فرهنگی باید به مسائل زیر بنایی همچون فرهنگ خانواده و ازدواج توجه ویژه ای کرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس هم با تاکید بر وظایف کمیسیون در قانون گذاری مهم ترین برنامه ها و طرح های فرهنگی را اعلام کرد:  طرح جامع فعالیت و تعالی خانواده برای مقابله با پیر سالاری و سالمندی داریم ، طرح صداو سیما را داریم. طرح امر به معروف و نهی از منکر و طرح مسجد محوری در کل کشور را در دستور کارمان داریم. مهم سطح زندگی دینی است اما سبک زندگی دینی را در این مجموعه طرح ها دیدیم. امدیواریم این سطح زندگی را که آقا می فرمایند در مقابله با سبک زندگی غربی عملیاتی کنیم.

ایت الله شاهرودی نمیانده مجلس خبرگان رهبری هم در این نشست گفت : باید برای امر مهم امر به معروف و نهی از منکر یک دستگاه متولی داشته باشیم که کارش یک بعدی نباشد و در همه ابعاد از مرحله ابتدایی تا پایانی فعالیت کند.

آخوند میرزا علی هم گفت اگر میخواهیم فرهنگ اسلامی ترویج یابد ، باید متحد باشیم.

حجت الاسلام طاهری سخن گوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی هم در این نشست خواستار اولویت قرار دادن بودجه فرهنگی در بودجه کلان کشور برای کاهش مشکلات جامعه شد.

فضیلت ، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز گفت: با توجه به اظهاراتی که عزیزان داشتند حتما یک بسته حمایتی اعتباری مالی را هم داشته باشیم و بلکه خود این یک موضوعی باشد برای اتفاقات قابل توجه و خوشایندی که انشالله در عرصه فرهنگ اتفاق می افتد.

ارسال نظر

آخرین اخبار