اسلام­خواهی پیش از آنکه یک جریانی اجتماعی باشد، نیازی عمومی است که در بدنه جامعه نفوذ کرده است. در این میان سهم زنان و گرایش آن‌ها به اسلام و حجاب بیش از مردان است.

مونیکا مسلمان شد و سینما را ترک کرد

اسلام­خواهی پیش از آنکه یک جریانی اجتماعی باشد، نیازی عمومی است که در بدنه جامعه نفوذ کرده است. در این میان سهم زنان و گرایش آن‌ها به اسلام و حجاب بیش از مردان است. این پدیده نمایشگر عکس ­العمل بسیاری از زنان علیه ناهنجاری‌های اخلاقی در جوامع غربی است.

در این میان شخصیت‌های اجتماعی و هنری از جمله سوپراستارها، خوانندگان، نوازندگان و مدل‌های زن با وجود آنکه موانع دستیابی به حقیقت و اسلام بیشتر از دیگر اقشار جامعه برایشان وجود دارد، اما آنان از این قاعده مستثنی نیستند و شمار زیادی از آنان به اسلام گرویده‌اند.

پس از آن که دو موزیسین به نام‌های "ای. آر رحمان" و "یووان شانکار راجا" آخرین اصحاب موسیقی بودند که به اسلام گرویدند، این بار نوبت به "مونیکا" رسید. اذهقی در این زمینه می‌گوید مونیکا نه تنها به اسلام گرویده است بلکه نام خود را به "ام. جی رحیمه" تغییر داده است. او پس از اسلام آوردن از عالم فیلم و فیلم سازی خداحافظی کرد.

مونیکا مسلمان و سینما

این بازیگر زن افزود مونیکا قصد داشته است به زودی به گروه کراوات بپیوندد. او در مصاحبه مطبوعاتی که اخیراً انجام داده بود گفت دوست دارد که به اصول اسلامی پایبند باشد. این تصمیمی است که او خود آزادانه اختیار کرده است.

اسلام خواهی در جهان به­ویژه در غرب به یک موج تبدیل شده و به­عنوان دین حق با شیوه‌های منحصربه فرد خود در قلب و جان مردم نفوذ می‌کند. گسترش و پذیرش اسلام نشانگر عکس­العمل بسیاری از زنان علیه ناهنجاری‌های اخلاقی جوامع غربی است. آنان نسبت به آزادی و کرامت انسانی که اسلام به آنان هدیه می‌کند، احساس خوشایندی دارند و لذا زنان در هر جایگاه اجتماعی که باشند زودتر از مردان اسلام را می‌پذیرند.

ارسال نظر

آخرین اخبار