این فیلم که هم اکنون میلیاردی شده است، از معدود فیلم‌هایی است که توانسته به چنین فروش جهانی ای دست پیدا کند. حتی فیلم اول پرفروش برخی کشورهای آسیای شرقی نیز می‌باشد، نتوانست از لحاظ سینمایی نظر منتقدان را به خود جلب کند.

فیلمی که تنها، گیشه را فتح کرد

نام: Transformers: Age of Extinction (تبدیل‌شوندگان: عصر انقراض)

کارگردان: Michael Bay

نویسنده: Ehren Kruger

بازیگران: Mark Wahlberg Nicola Peltz, Jack Reynor,

ژانر: اکشن

خلاصه داستان:

یک تعمیرکار (سید) و خانواده‌اش به آتوبات‌ها ملحق می‌شوند، در حالی که یک شکارچی از دنیایی دیگر در پی آن‌هاست. اتوبوت ها به همراه سید، دخترش تسا (نیکولا پلتز) و دوست پسر تسا، شین (جک رینور) به دنبال این هستند که توسط لاک داون دستگیر یا نابود نشوند و در عین حال در صورت ممکن زمین را هم از شر گالواترون حفظ کنند. لاک داون واقعاً اهمیتی به انسان‌ها نمی‌دهد، او فقط اوپتیموس پرایم را می‌خواهد.

اتوبوت­ها موجوداتی فضایی‌اند که ظاهری شبیه به روبات‌هایی غول پیکر دارند.

توضیحات:

این فیلم که هم اکنون میلیاردی شده است، از معدود فیلم‌هایی است که توانسته به چنین فروش جهانی ای دست پیدا کند. حتی فیلم اول پرفروش برخی کشورهای آسیای شرقی نیز می‌باشد، نتوانست از لحاظ سینمایی نظر منتقدان را به خود جلب کند.

فیلم اول آمریکا برای چندین هفته متوالی، فیلمی است که فقط توانست با متوسل شدن به جلوه‌های ویژه خود، مخاطبان را جذب کند. این در حالی است که بسیاری از منتقدان نمره پایینی را به آن اختصاص داده‌اند. به طوری که براردینلی که منتقد برجسته به شمار می‌رود با دادن نمره 2.5 از 10، این فیلم را دررده فیلم‌های ضعیف قرار داده است.

Transformers: Age of Extinction

درون مایه فیلم:

  • مفاهیم تکراری: آمریکایی­ها ناجی جهان:

این تم تکراری تقریباً در بیشتر فیلم‌های هالیوود تکرار شده است و خواهد شد. قهرمانانی که از قضا آمریکایی هستند و می‌خواهند جهان را از شر یک فرد شرور نجات دهند حال این تم، در فیلم‌های مختلف، شاخ و برگ­های متفاوتی پیدا می‌کند.

در تبدیل شوندگان نیز "تسا" به کمک دوستش "شین " به مبارزه با فردی شرور به نام "لاک داون "می‌پردازند و می‌خواهند زمین را از نابودی نجات دهند.

فیلم از لحاظ داستان و محتوا، فیلم بسیار ضعیفی است و سازندگان تلاش کرده‌اند داستانی سطحی و تکراری را در لابه لای جلوهای ویژه زیبا و البته پرهزینه، پیچیده جلوه دهند. به طوری که برخی منتقدان فیلم را تنها تبلیغی برای روبات‌های غول پیکر دانسته‌اند و اعلام کرده‌اند فیلم چیز دیگری برای گفتن نداشته است.

اما استقبال آمریکایی­ها از این فیلم، از علاقه آمریکایی­ها به فیلم‌های اکشن و یا فیلم‌هایی با جلوهای ویژه منحصربه فرد حکایت می‌کند و داستان و محتوای فیلم دراین میان نقش بسیار کمرنگی را ایفا می‌کند. این مساله در مورد فیلم گودزیلا نیز صدق می‌کرد. فیلمی که چندین هفته در صدر فروش قرار داشت اما تنها بخش بارز آن، جلوه‌های ویژه آن به شمار می‌رفت. جالب اینجاست که گوردون "تهیه کننده سریال ضدایرانی 24" درمصاحبه­ای با اشاره به علاقه مردم آمریکا به فیلم اکشن، از تلاش برای گنجاندن مفاهیم اصلی مطابق باسیاست‌های دولت آمریکا در چنین فیلم‌هایی، پرده برداشته بود.

ارسال نظر

آخرین اخبار