همایش علمای اهل سنت استان گلستان در روز چهار شنبه با حضورحجت الاسلام یونسی

همایش علمای اهل سنت استان گلستان

همایش علمای اهل سنت استان گلستان در روز چهار شنبه با حضور حجت الاسلام یونسی دستیار رئیس جمهور در امور اقلیت های دینی و مذهبی با محوریت وحدت علمای شیعه و سنی استان گلستان و قومیت های مختلف برگزار شد.

13920122093044880368763

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی در جمع علمای اهل سنت استان گفت وحدت در کشور ما نه از حیث تاکتیک، بلکه به عنوان یک هدف مورد اهمیت است.

حجت الاسلام یونسی با توجه به اهداف سیاست ایران هراسی دشمنان نظام در منطقه اشاره کرد و گفت ایران هراسی سیاست آمریکا و رژیم صهیونیستی است اما ایران اسلامی به دنیا نشان داده که تنها مدافع مظلوم است.

وی افزود: جمهوری اسلامی پناهگاه کشور های اسلامی است. حامی اصلی همه مسلمان هاست. بیش از سی سال است جمهوری اسلامی در دفاع از مردم فلسطین یک لحظه کوتاه نیامده است.

دکتر صادقلو استاندار هم استان گلستان را ایران کوچک نامید و گفت وجود اقوام مختلف کشور در کمال لطف و صفا در استان به برکت اندیشه های امام راحل و فرمایشات مقام معظم رهبری است.

وی افزود: آقای یونسی اگر در روز های عاشورا تشریف بیاورند می بینند که در این ایام عزیزان اهل تسنن برای امام حسین (ع) چه می کنند و از طرف دیگر می بینید که در همین جریانات اخیری که اتفاق افتاد چه مقاطع بیدار بخشی مخصوصا از طرف روحانیت اهل تسنن در راستای این حساسیت ها مشاهده کردیم. این ها همه فرصت هایی است در استان ما که ما بخاطر آن ها شاکریم.

در این گرد همایی امام جمعه نگین شهر و مدیر توسعه قله تپه هم به مصادیق وحدت اشاره کردند. محکومیت جنایات رزیم صهیونستی در غزه، حمایت ازمردم مظلوم فلسطین، محکومیت گروه های تکفیری و داعش در کشور های منطقه، شرکت در مناسبت های ملی و مذهبی و خلق حماسه های سیاسی کشور از نکات مهم سخنان آن ها بود.

ارسال نظر

آخرین اخبار