در این فیلم زندگی شخصیت هنرمند معروف "ایو سن لورن" در سال 1976 در الجزایر به تصویر کشیده شده است. اکثر قریب به اتفاق متن نمایشنامه، مروری بر زندگی ایو سن لورن 19 ساله است.

ایو سن لورن  "yves saint laurent"

کارگردان اثر "ایو سن لورن"

کارگردان و نویسنده "جلیل لسپرت" زندگی و حرفه­ی سن لورن را از پاریس در اواخر دهه­ی 1950دنبال می­کند، جایی که او به عنوان دستیار رئیس خانه­ ی مد "دیور" در نوجوانی انتخاب می­شود و تا اواخر دهه­ ی 1970، زمانی که سلامت وی به دلیل ناراحتی­ های روانی و مصرف مواد به خطر می ­افتد را روایت می­کند.

روایتی از فیلم:

این فیلم یک بیوگرافی از زندگی طراح بزرگ حرفه­ای مد و لباس زنانه، "ایو سن لورن" است.

سیر فیلم از الجزایر و خانه­ی وی شروع می­شود، زمانی که خانواده­اش به خاطر استخدام وی در خانه "کریستین دیور" جشنی را برپا کرده اند.

هوش و ذکاوت او در این فیلم گویای بسیاری از پیشرفت­های وی در آینده است و زمانی که دیور در سال 1957 می­میرد، او به عنوان طراح، مسئول و جایگزین کریستین دیور در سن 21 سالگی در این خانه منصوب می­شود. او در این مدت با کارخانه داری به نام"پیرره"  آشنا می­شود.

آن­ها شریک و معشوقه­ ی هم می­شوند. مدتی بعد او در جنگ الجزایر وارد ارتش می­شود و دچار ناراحتی و اختلالات روانی می­شود و دیگر قادر به اداره امور مهم زندگی ­اش نیست به همین دلیل ریاست خانه مد از وی گرفته ميشود. اما او و پیرره خانه­ی مد دیگری را تاسیس می­کنند. این داستان از زاویه دید پیرره نقل می­شود و باعث می­شود درک داستان ساده­تر باشد.

"ایو سن لورن" یک شخصیت قدرتمند در دنیای مد و طراح موسسه طراحی لباس­های زنانه  است که مفهوم کلاسیکی از زیبایی زنانه را ارائه می­دهد. "ایو سن لورن" اندام باریک و بلندی دارد و به نظر می­رسد "پیرره نینی" شباهت قابل توجهی به این طراح و شخصیت برجسته دارد و به همین دلیل در فیلم رابطه­ای نزدیک بین آن­ها دیده می­شود. وی متحمل کارهای سخت و گریم­های بسیاری می­شود تا این شخصیت افسانه­ای در او جا بیفتد.

ایو سن لورن

در این فیلم زندگی شخصیت هنرمند معروف "ایو سن لورن" در سال 1976 در الجزایر به تصویر کشیده شده است. اکثر قریب به اتفاق متن نمایشنامه، مروری بر زندگی ایو سن لورن 19 ساله است.

جایی که او در حال رشد یافتن و پیشرفت کردن است و در همه­ی این مراحل "بِرگ" او را همراهی می­کند. در این فیلم هر دو شخصیت اصلی داستان برای پیشرفت و محافظت هرچه بیشتر از سن لورن تلاش می­کنند.

بِرگ یک حامی هنری است که شیفته­ی شخصیت و زندگی هنری سن لورن است. اولین روزهای زندگی آن­ها تاثیرگذار، سرگرم کننده و حتی در برخی از لوکیشن­ها خوی حیوانی در زندگی آن­ها دیده می­شود.

در این اثر فراز و نشیب­های زیادی از زندگی این هنرمند به نمایش گذاشته شده است و زندگی­اش را پر از هیجان و ناملایمات نشان می­دهد. در این فیلم به بعد دیگری هم از زندگی وی اشاره شده است که گرایش همجنس­گرایانه­ی وی را نشان می­دهد.

ارسال نظر

آخرین اخبار