"بازی تاج و تخت"  و پوشش سبک سرسی

در یادداشتی که "گاردین" منتشر کرده است، با تایید سبک پوشش عجیب و غریب تاکید می­کند: "اگر شما هم علاقه­مند به پوشیدن لباس­های بلند مانند ملکه­های غربی_ یا شنل قرمزی_ هستید، پس زمان شما فرا رسیده است که نیاز خود را برآورده کنید."

سبک اسکاپیسم و یا فرار از واقعیات یکی از جالب­ترین سبک­های لباس توهمی و عجیب و غریب است. اگرچه این سبک پوشش غالبا به تمسخر گرفته می­شود اما گاهی در بین جامعه به شدت فرهنگ سازی و باب می­شود.

گفتن این موضوع ساده و یا شاید جالب است که ارتودکسی­ها تمایل دارند که این سبک از لباس پوشیده شود. برخی­ها باور دارند که هوش بدون تخیلات و تصورات چه فایده­ای دارد؟

 بر اساس این یادداشت،"هوش" و "تخیل" مانند حفره­های قلب برای انسان حیاتی هستند. هر دو برای قدرت و قوت گرفتن کار جمعی و نه فقط برای هوش فردی نیازند.

در این نوشته از آثار و کارهای غیر واقعی (تصورات و تخیلات ) به عنوان اساسی­ترین بخش از تکامل بشر یاد شده است و در ادامه سخنان انیشتین را بیان می­کند. "اگر می­خواهی فرزندان باهوش­تری داشته باشی برایشان داستان­های تخیلی بیشتری بخوان".

در این یادداشت می­گوید: امروزه برای رشد یافتن شاید بیشتر از هر زمان دیگری فرد نیاز به تخیلات و توهمات را در درون خود احساس می­کند.

واقعیت آن است که فیلم­هایی نظیر ارباب حلقه ­ها، بازی تاج و تخت، بازی عطش و خیلی­های دیگر ما را به سفری پر از خطر به سرزمین دور افتاده و تخیلی که باب میل ما و آن­هاست هدایت می­کند.

با نگاهی به مجموعه­ های پاییزی و زمستانی متوجه سبک­های لباس اسکاپیسم خواهیم شد. مجموعه­ای از سبک­های فانتزی؛ فولکلوریک و داستانی، که در مسیر زندگی انسان قرار گرفته است.

دولسه اند گابانا، ما را به دنیای جنگل هدایت می­کند، مجموعه­ی ترکیبی از اثرات تاریخی با فولکلور و فانتزی_ شنل قرمزی، ژاندارک، دوشیزه ماریان از نمونه ­های بارز آن­ها هستند، در حالی که در مک کویین سارا بورتون لباس مناسبی را برای سفید برفی تهیه می­کند._ مجموعه ی دراماتیک او به شدت تاثیر گرفته از چیلی بیت در بازی تاج و تخت است.

طراحی لباس صحنه ­های عاطفی فیلم تاج و تخت بسیار جالب توجه است. جایی که افراد قبیله در سکانس­های اصلی فیلم خود را برای جشن ازدواج آماده می­کنند و اینجا فرصت مناسبی برای آزمودن سبک جدید لباس "اسوس" می­باشد.

جایی که تکه­ های راحت­تر برای دوخت لباس برای لباس­های مجلسی و مناسبتی مناسب­تر هستند. لباس­های سفید از انتخاب­های کلاسیک تابستانی از کمپانی مک کویین می­باشد که استفاده شده است. تزئینات ساده با چرم، بوم نقاشی و آینه، منجوق، حاشیه دوزی و... برای داستان­های عامیانه استفاده شده است.

ارسال نظر

آخرین اخبار