موسسه والت دیزنی از حامیان اساسی هم جنس گرایی درامریکا به شمار می رود و هر ساله یک روز را تحت عنوان «روز هم‌جنس‌بازها و هم‌جنس‌گراها در دنیای والت دیزنی» را در پارک موضوعی والت دیزنی کالیفرنیا جشن می‌گیرد

والت دیزنی کیست  و چیست ؟

موسسه والت دیزنی از حامیان اساسی هم  جنس گرایی درامریکا به شمار می رود  و هر ساله یک روز را تحت عنوان «روز هم‌جنس‌بازها و هم‌جنس‌گراها در دنیای والت دیزنی» را در پارک موضوعی والت دیزنی کالیفرنیا جشن می‌گیرد و به سازمان و گروه‌های هم‌جنس‌گرا اجازه داد تا «میکی موس» و «دونالد داک» و همچنین «مینی موس» و «دیزی داک» را به صورت عشاقی هم‌جنس باز در‌بیاورند.

پس از جنگ جهانی دوم و تکاپوی صهیونیست برای شکل گیری کشور مستقل اسرائیل، این کمپانی دست به کار شد و شروع به ساخت انیمیشن های کرد که قوم یهود را مظلوم جلوه دهد.

از این رو آثار بسیارقوی، تاثیرگزار و جذاب این کمپانی در دهه ۱۹۴۰ این شرکت را به اوج ثروت و شهرت رساند.

ایستگاه بعدی والت دیزنی جا انداختن نمادهای غیر اخلاقی در ذهن کودکان بود. دیزنی با لایحه پورن (مسائل شهوت انگیز) اینترنتی و همینطور قانون حفاظت از کودکان در مقابل اینترنت که مسائل جنسی و شهوت انگیز را برای کودکان محدود می کند مخالفت کرد.


استفاده از اشکال نامناسب بصری و شوخی های غیراخلاقی در انیمیشن ها و نشان دادن برخی مسائل که بر روحیه کودکان اثر بسیار زیادی داشت از کارهای کمپانی والت دیزنی بود. در پاره ای از مواقع خانواده های آمریکایی برای انتقال مسائل جنسی در انمیشین های والت دیزنی به این کمپانی شکایت کردند و یا حتی کودکان خود را از دیدن این فیلم ها منع کردند.

به طور مثال در دهه ۱۹۹۰ میلادی انمیشینی پخش شد که در آن یک کشیش در زمان خواندن عقد بین دو نفر حرکت بسیار ناپسندی را به نمایش می گذاشت که باعث تجمع تعدادی از والدین کودکان مقابل دفتر کمپانی شد

تاثیرگذاری والت دیزنی بدون شک هدفدار بوده است. در یک پژوهش ساده از انیمیشن های تولید شده بین ۱۹۸۰ تا کنون به وضوح می توان دریافت که در هر زمانی به فرا خور صفات و اهداف برخی از کشورهای دنیا این کمپانی تغییر مسیر داده و در راهی متفاوت گام برداشته است. با بالا گرفتن تب شیطان پرستی در دنیا هدف بعدی این کمپانی تبلیغ این فرقه انحرافی برای مردم دنیا بود.

والت دیزنی

کمپانی والت دیزنی با مشارکت در پروژه های شیطان پرستی،تهیه و جمع بندی آثار ادبی در بین کودکان سعی کرد که دیدگاه معنوی و بسیار موجه به این جریان بدهد. یکی از این کارها مشارکت در ساخت فیلم هری پاتر بود که سود خوبی را برای کمپانی در بر داشت .به طور مثال همواره گربه نماد اصلی فیلم های والت دیزنی است.

جا انداختن مفهوم کودتا و انقلاب های دموکراتیک در ذهن کودکان خاورمیانه و همینطور تامین اعتبار از بنیادهای صهیونیستی به ویژه "ایپیک"نیز در کارنامه این شرکت انیمیشن سازی دیده می شود. میانگین درآمد این شرکت ۳۴ میلیارد در هر سال بوده است که در نوع خود بسیار قالب توجه است.

ارسال نظر

  • سراج
    0

    کمپانی والت دیزی معروف شد به افتحار می کنم وکمپانی زندگی شادی خوشم میاد امریکا نقاشی فراوان خیلی قوی بود به ایران هیچ خبر نیس

آخرین اخبار