مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان:

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان از برگزاری دومین جشنواره «تئاتر کوتاه خلاق ایثار » به میزبانی گلستان خبر داد.

دومین جشنواره «تئاتر کوتاه خلاق ایثار» در گلستان برگزار می‌شود

به گزارش گلستان24، علی‌اصغر فاضلی در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان که در گرگان برگزار شد، گفت: نخستین جشنواره تئاتر کوتاه خلاق ایثار در سال ۹۰ برگزار شد و دومین دوره این جشنواره به میزبانی استان گلستان از تاریخ ۲۹ بهمن سال جاری آغاز و تا دوم اسفندماه ادامه می‌یابد.

علی‌اصغر فاضلی

وی با بیان اینکه نمایش‌های کوتاه این جشنواره در دو بخش صحنه‌ای و خیابانی اجرا می‌شود، افزود: فراخوان ابتدایی این جشنواره از اوایل فرودین سال جاری اعلام شد.

ارسال ۲۵۰ اثر به دبیرخانه جشنواره تئاتر خلاق ایثار

فاضلی تصریح کرد: ۲۵۰ نمایشنامه و طرح نمایشی به دبیرخانه ارسال‌شده که از این بین ۶۰ اثر به مرحله بازبینی رسید و ۲۱ اثر به شکل خیابانی و ۱۲ اثر به شکل صحنه‌ای برگزار می‌شود.

مدیرکل بنیاد شهید گلستان گفت: در سال‌های گذشته روز ۲۲ اسفند به عنوان روزتاسیس بنیاد شهید معرفی می‌شد اما از سال گذشته از تاریخ ۱۶ اسفند لغایت ۲۲ اسفند به عنوان هفته شهید معرفی شد.

فاضلی با اشاره به برنامه‌های هفته شهید اظهار کرد: در این ایام دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران، برگزاری مراسم بزرگداشت مادران و همسران شهدا در تاریخ ۲۲ اسفند، مراسم اهتزاز پرچم و گل باران مزار شهدا، برگزاری و تجلیل از مروجین فرهنگ ایثار و شهادت، تجلیل از دستگاه‎های فعال در حوزه شهدا در جلسه شورای اداری استان و ... برنامه‌هایی هستند که اجرا می‌شوند.

وی تصریح کرد: برگزاری مراسم نهال‌کاری با عنوان «هر شهید یک درخت» از دیگر برنامه‎هایی است که در هفته شهید و تاریخ ۲۰ اسفند برگزار می‌شود.

مدیرکل بنیاد شهید گلستان با بیان اینکه شهادت به عنوان یک فرهنگ بناشده، گفت: بحث رشادت‎های شهدا بر کسی پوشیده نیست و اگر رشادت‎ شهدا نبود ممکن بود وضعیت امروز کشور ما هم مانند کشورهایی همچون یمن و سوریه بود.

منبع: مهر

ارسال نظر

آخرین اخبار