سفر راهیان نور فرصتی است برای اینکه در مدرسه عشق، درس بزرگی و سربلندی بیاموزیم.

راهیان نور

امسال هم پانزده هزار گلستانی به همت ستاد راهیان نور استان سفری خاطره انگیز به مدرسه عشق خواهند داشت.

روزهای گرم تابستان برای برخی از مردم همراه با سفر به مناطق خوش آب و هواست تا از مشغله جسم بکاهند اما بعضی ها ترجیح می دهند همراه کاروان های راهین نور به مناطق عملیاتی غروب و شمال غرب و جنوب کشور سفر کنند تا در کنار جسم به جانشان هم صفایی بدهند.

9521

به همین منظور ستاد راهیان نور در گرگان تشکیل شد تا تدارکات این سفر را محیا کند.

صادقلو استاندار در این باره می گوید: حمایت یک وظیفه هم الهیست و هم وظیفه اعتقادیست. آنچه که در وسع ما است در آغاز بودجه بندی استان هم محوری را در راستای راهیان نور و تمام عرصه ای که در راستای پاسداشت این فرهنگ است ، اختصاص دادیم. در بحث راهیان نور ما باید افق شناسی کنیم. افق مسئله رو دقیقا طراحی کنیم. از یک اتفاق عادی موضوع  منتهای بیشتری دارد. به اعتقاد من مسئله راهیان نور یک زیارت است که همانگونه فلسفه زیارت یک فلسفه منتهایی است؛ به همین جهت در این عرصه باید این مسئله هم افق آن نمایان باشد.

کریمی جانشین فرمانده نینوای استان گفت: سال نودو دو و نودو سه با اعزام قریب به بیش از بیست هزار نفرعملیات انجام گرفت و امسال هم در برنامه کاری ماست که انشالله قریب به پانزده هزار نفر را در دو قلب بسیج محلات و بسیج دانش آموزی اعزام کنیم. انشالله برنامه داریم که با پشتیبانی که انجام می شود و هماهنگی هایی که بین ما آموزش و پرورش شد؛ ما قریب به هفت هزار نفر دانش آموز دوم متوسطه در درس آمادگی دفاعی از پانزدهم مهر ماه آغاز  می کنیم و مقدمات این کار را داریم فراهم می کنیم.در مجموع استان ما آمادگی های لازم را برای پشتیبانی و تامین بخشی این فرهنگ جهاد و شهادت را دربین لایه های مختلف جامعه مخصوصا قشر جوان را دارد.

ارسال نظر

آخرین اخبار