کریستوفر مک کواری مسئولیت کارگردانی این فیلم را بر عهده دارد که در آن تام کروز بار دیگر در نقش اتان هانت به روی پرده های بزرگ باز می­گردد.

ساخت مأموریت غیر ممکن 5

کریستوفر مک کواری مسئولیت کارگردانی این فیلم را بر عهده دارد که در آن تام کروز بار دیگر در نقش اتان هانت به روی پرده های بزرگ باز می­گردد.

مک کوآری سال قبل اولین فیلم سینمایی خود به نام «جک ریچر» را کارگردانی کرد. تام کروز بازیگر اصلی این فیلم بود که 86 میلیون دلار در جدول گیشه نمایش سینماهای آمریکا و کانادا فروش کرد. او قبل از این برای حدود ده سال به کار فیلم نامه نویسی اشتغال داشته و نویسنده فیلم نامه پنج کار آخر تام کروز بوده است.

ویل استیپلز فیلمنامه پنجمین قسمت این فیلم اکشن را می‌نویسد. به نقل از هالیوود ریپورتر، کمپانی­های پارامونت، اسکای دنس و تام کروز، ویل استیپلز را برای نوشتن فیلمنامه پنجمین قسمت «ماموریت غیرممکن» انتخاب کرده‌اند.

در قسمت پنجمین فیلم، بازیگرانی مثل جرمی رنر، پائولا پاتن، سایمن پگ و وینگ رامس در کنار تام کروز بازی خواهند کرد. کمپانی پارامونت تاریخ اکران این فیلم را برای روز بیست و پنجم ماه دسامبر2015 تعیین کرده است.

قسمت قبلی این مجموعه فیلم که «ماموریت غیرممکن: پروتکل شبح» نام داشت و در ماه دسامبر سال 2011 اکران شده بود، روحی تازه به این مجموعه فیلم دمید و مبلغ قابل توجه 694 میلیون دلار نیز فروش کرد. «پروتکل شبح» را براد برد سازنده دو انیمیشن برنده اسکار «راتاتویی» و«شگفت‌انگیزها» کارگردانی کرد.

مأموریت غیر ممکن 5

پیشینه: مجموعه تلویزیونی «ماموریت غیر ممکن» در سال 1996 به روی آنتن رفت و طی 7 فصل آن،171 اپیزود تولید و به نمایش درآمد. پخش این مجموعه تا سال 1973 ادامه داشت و بیتر گریوز در نقش رئیس یک گروه ضد جاسوسی، بازیگر اصلی و دائمی آن بود. تام کروز در سال 1995 امتیاز برگردان سینمایی این مجموعه فیلم را برای شرکت فیلم‌سازی خود خریداری کرد و اولین قسمت آن را در سال 1996 با همکاری کمپانی پارامونت تهیه کرد. در سال‌های 2000، 2006 و 2011 قسمت‌های دوم تا چهارم این مجموعه ساخته شد. براد بیرد سازنده انیمیشن‌های «بالا» و «خانواده اینکردیبل‌ها»، کارگردان آخرین قسمت آن بود.

ارسال نظر

آخرین اخبار