شبکه پی بی اس کیدز، معمولاً با ساخت انیمیشن‌هایی جذاب اما بسیار آموزنده به یادگیری کودکان به ویژه کودکان خردسال کمتر از 10 سال کمک شایان توجهی می‌کند.

.پخش دو انیمیشن آموزشی از شبکه PMC

شبکه پی بی اس کیدز، معمولاً با ساخت انیمیشن‌هایی جذاب اما بسیار آموزنده به یادگیری کودکان به ویژه کودکان خردسال کمتر از 10 سال کمک شایان توجهی می‌کند.

 به عنوان مثال پیش از این با ارائه انیمیشنی، ریاضیات ابتدایی را به کودکان آموزش می‌داد. اما این شبکه از هجدهم آگوست پخش اپیزودهای جدید دو انیمیشن Dinosaur Train و Daniel Tiger’s Neighborhood را آغاز خواهد کرد. این انیمیشن‌ها به صورت ویژه برای کودکان پیش دبستانی ساخته شده‌اند.

Daniel Tiger’s Neighborhood داستان بچه ببری به نام دنیل و روابط و اتفاقات او و همسایگانش را روایت می‌کند. اپیزود جدید این انیمیشن با نام (ملاقات با نوزاد تازه متولد شده) به آشنایی همسایگان با خواهر کوچک تازه متولد شده دنیل، که نامش مارگارت است، می‌پردازد.

انیمیشن آموزشی

بسیاری از کودکان نسبت به تولد خواهر و یا برادر دیگری، حسادت می‌کنند اما دراین انیمیشن تلاش شده این تفکر از بین برود و ضمن آن، نوع برقراری ارتباط با سایرین به کودک آموزش داده شود.

اما اپیزود جدید انیمیشن Dinosaur Train که با نام Classic in the Jurassic ارائه شده است به داستان شرکت دایناسورها در مسابقه ای شبیه به المپیک می‌پردازد که در زمانی غیر از عصر ژوراسیک برگزار می‌شود. به این وسیله مبارزه، تلاش و همکاری به کودکان آموزش داده می‌شود.

شاید جای چنین انیمیشن‌های آموزشی اما جذاب در رسانه های کشورمان، خالی باشد. بسیاری از مفاهیم را می‌توان به واسطه این انیمیشن‌ها به کودک به ویژه کودک خردسال آموزش داد.

ارسال نظر

آخرین اخبار